Як побудувати похилий переріз.

Часто учні старших класів та студенти стикаються з питанням, як побудувати похилий переріз. Правильна формулювання питання звучить наступним чином - як побудувати натуральну величину похилого перерізу предмета (фігури або деталі). А саме перетин називається фронтально-проектує січна площина.
Вам знадобиться
  • - олівець;
  • - аркуш паперу;
  • - лінійка.
Інструкція
1
Намалюйте предмет у трьох основних проекціях - головної, зверху і збоку. На головному вигляді фігури проведіть похилу пряму, яка показує, як проходить фронтально-проектує площину. Відзначте на прямий всі основні точки входження і виходу перетину. Наприклад, якщо це прямокутник, буде одна точка входження і одна виходу, якщо призма - чотири точки: дві точки це входження в фігуру і вихід, дві інші - боки призми.
2
Проведіть паралельну пряму до січної площини, відстань може бути довільним. З одержані точок на осі головного виду проведіть перпендикулярно їй допоміжні прямі до перетину з паралельною віссю. Це у вас вийшли проекції точок фігури в новій системі координат.
3
Визначте ширину проецируемой фігури. Відзначте на вигляді зверху проекції кожної основної точки. Для цього від точки, розташованої на головному вигляді, опустіть пряму. Кожне пере перетин фігури і прямої відзначте. Наприклад, А - це точка на головному вигляді, тоді А 'і A "- це відповідні їй проекції. Відстань між вертикальними проекціями цих точок відкладіть в новій системі координат. Отримана фігура і є натуральна величина похилого перерізу.
Зверніть увагу
Якщо вам попалася кругла фігура, то разом з основними точками виберіть декілька проміжних точок. Відстань вибирайте між ними однакове. У підсумку фігурою натурального перетину буде еліпс.
Корисна порада
Зручніше кожну проекцію системи координат нумерувати під своїм номером. Наприклад головний вид - це проекція в системі П, тоді вид зверху - проекція в системі П1, вид збоку - в системі П2 і так далі. Це полегшить завдання з нумерацією проекцій точок.