Як шукати старовинні монети.

Нумізматика є одним з найбільш популярних способів проведення дозвілля, нею захоплені мільйони людей по всьому світу. У більшості випадків нумізмат поповнює свою колекцію, купуючи або вименівая монети. Але старовинні гроші можна не тільки виміняти або купити, але і знайти.
Інструкція
1
Існує два основних способи пошуку монет - з використанням спеціального обладнання (металошукачів) або без нього. Перший спосіб набагато ефективніший - якщо ви збираєтеся серйозно зайнятися пошуком скарбів, без якісного металошукача вам не обійтися. Хороший прилад дозволить вам шукати монети не тільки на березі, а й у воді. Корисну при виборі металошукача інформацію ви можете почерпнути тут: http://www.kladovik.ru/
2
Крім металошукача, вам знадобиться супутнє спорядження - зручна міцна одяг, хороше взуття, саперна лопатка для викопування знайдених артефактів. Не прагніть купувати все найдорожче - успіх шукача скарбів залежить не стільки від апаратури і спорядження, скільки від знання, що шукати, де і як.
3
Одним з найпоширеніших варіантів пошуку монет (і не тільки їх) є прочісування з металошукачем пляжів. На російських пляжах найчастіше попадаються сучасні та радянські монети , можна знайти і втрачені золоті прикраси. Але зустрічаються й старовинні монети . Шукайте не тільки на березі, а й у воді на невеликій глибині. Для пошуку в воді вам знадобиться спеціальний совок з довгою ручкою - він дозволить зачерпувати і витягувати на поверхню грунт із знахідкою.
4
Хорошим місцем для пошуку є руїни древніх фортець та інших будівель. Але можна зробити цікаві знахідки і в будівлях минулого століття. Перевірте горище, там досить часто можна знайти невеликі монетні скарби. Якщо будинок йде під знос і пустує, перевірте приміщення - насамперед, підлоги і дошки підвіконь.
5
Навесні і восени можна шукати монети в садах і на полях - вибирайте момент, коли поля прибрані або зорані і на них вже (ще) немає рослинності. Особливу увагу приділяйте місцях, в яких на поверхні видно осколки кераміки. Перевіряйте місцевість біля курганів, самотньо стоять каменів, скель, старих дерев (у тому числі пнів) - всього того, що могло бути орієнтирами для тих, хто ховав скарби.
6
Якщо у вас поки немає металошукача, спробуйте шукати монети без нього. У старих будинках розкривайте підлоги і дошки підвіконь - під ними досить часто зустрічаються закотилися в щілини монети . На узбережжі морів шукайте монети на пляжі після сильного шторму. Звертайте увагу на ніші в скелях, куди хвилями збиває в купки невеликий металевий сміття - старі болти, гайки, шматочки металу ... Акуратно розгрібайте їх, в цьому смітті дуже часто можна знайти монети , в тому числі і старовинні.