Як створити файл-додаток.

Для створення файлу-додатка необхідно спеціальне програмне забезпечення. Також крім цього процедура створення файлу exe увазі під собою перевірку на наявність багів.
Вам знадобиться
  • - програма-компілятор;
  • - програма notepad;
  • - емулятор;
  • - навички програмування.
Інструкція
1
Напишіть код програми, попередньо обравши мову програмування. В процесі написання-коду також незайвим буде користуватися підручниками та іншою додатковою літературою, наприклад, інформацією з різних тематичних інтернет-ресурсів.
2
У випадку якщо ви хочете написати додаток для мобільного телефону, завантажте також програму-емулятор, підтримуючу потрібну вам модель пристрою. При написанні коду ви можете користуватися як звичайним блокнотом, так і спеціально призначеними для оптимізації процесу програмування утилітами. Також існують програми, що об'єднують функції редактора, емулятора і компілятора.
3
Після того, як текст вашого застосування буде готовий, перевірте його на наявність помилок вручну і програмним способом. Далі перейдіть до перевірки його на програмі-емуляторі. У випадку якщо у вас готова кінцева версія програми без помилок, працююча на тій платформі, для якої вона створювалася, в кінцевому варіанті інтерфейсу і так далі - в обов'язковому порядку збережіть проект і перейдіть до процедури створення файлу exe з написаного вами коду.
4
Запустіть програму-компілятор, після чого виберіть ваш проект в тій папці, куди ви виконували його збереження. Відкрийте його і запустіть процес компіляції. Дана дія може зайняти деякий час, в перебігу якого не рекомендується виконувати які-небудь дії програмою або комп'ютером.
5
Перевірте роботу вашого файлу exe, запустивши його на платформі, для якого він створювався. У разі якщо написане вами додаток працює тільки з певним видом файлів, який ви створили самостійно, скористайтеся спеціальною програмою, яка виконує функцію їх реєстрації в системі. Така утиліта також може входити до складу якийсь великий програми-білдера.
Корисна порада
Користуйтеся програмою Nokia Qt Creator.
Виконувані модулі програм, призначені для роботи під управлінням операційних систем сімейства Windows, є файлами формату PE, як правило, мають розширення exe. Для того щоб створити програму exe-формату, необхідно скомпілювати вихідний код на якомусь мові програмування компілятором, здатним генерувати виконувані PE-модулі. Наприклад, можна використовувати IDE Microsoft Visual C ++ 6.0 і входить до її складу компілятор для створення програм exe.
Вам знадобиться
  • - Microsoft Visual C ++ 6.0.
Інструкція
1
Почніть створення нового проекту в Microsoft Visual C ++. Натисніть Ctrl + N або виберіть пункт "File" в головному меню додатка, а потім клацніть по пункту "New ...".
2
Виберіть тип створюваного проекту і місце його розташування. У списку діалогу "New" вкажіть тип проекту, відповідний створюваномудодатком. Виділіть пункт "Win32 Console Application" якщо необхідно створити програму , висновок якої буде здійснюватися в текстову консоль. Виділіть пункт "Win32 Application" для створення проекту програми, що має графічний інтерфейс, реалізований на Win API (надалі даний проект можна адаптувати для використання WTL). Виберіть "MFC AppWizard (exe)" для того щоб отримати проект додатки з графічним інтерфейсом, побудованим на основі фреймворка MFC. В поле "Project name" введіть ім'я проекту. В поле Location виберіть каталог, в який будуть поміщені всі створювані файли. Натисніть кнопку "OK".
3
Створіть проект. Після натискання "OK" в попередньому діалозі, буде відкритий майстер, що пропонує введення додаткових опцій. Кількість і вид сторінок майстра залежить від типу проекту. Слідуючи вказівкам майстра, вкажіть необхідні опції. Однак можна відразу натиснути кнопку "Finish" для того, щоб отримати проект зі значеннями опцій за замовчуванням.
4
Додайте в проект необхідні ресурси, розробіть інтерфейс. Використовуйте вкладку "Resources" вікна проекту для включення до складу програми растрових зображень, іконок, меню, панелей інструментів, діалогів, і т.д. Використовуйте редактор ресурсів діалогів для створення значної частини користувальницького інтерфейсу.
5
Напишіть програмний код. Доповніть код, що згенерував майстром створення проекту, реалізувавши бізнес-логіку, логіку, обслуговуючу інтерфейс, логіку роботи із зовнішніми даними, рівні абстракції для взаємодії компонентів додатка, і т.д.
6
Здійсніть збірку додатки. Натисніть клавішу F7 або виберіть пункт "Build" в меню "Build". Дочекайтеся закінчення процесу компіляції і лінковки. Переконайтеся у відсутності помилок.
7
Знайдіть створений модуль exe. Виберіть в меню пункти "Project" і "Settings ..." або натисніть клавіші Alt + F7. В діалозі "Project Settings" переключіться на вкладку "Link". Дізнайтеся розташування виконуваного модуля з вмісту поля "Output file name".
8
Протестуйте створену програму . Перейдіть в каталог з виконуваним модулем exe. Запустіть його на виконання. Переконайтеся, що програма функціонує, як необхідно.