Як відкрити навчальні курси.

Навчальний центр, що дозволяє підвищити рівень професійної підготовки або взагалі змінити професію - корисний для соціуму вид бізнесу, який не потребує титанічних зусиль при його організації. Поки ситуація на ринку праці буде стимулювати людей до активного професійному розвитку, послуги центру, в якому організовані навчальні курси, будуть незмінно затребувані.
Вам знадобиться
  • - концепція навчального центру, що відрізняє його від інших подібних закладів;
  • - кілька приміщень в школі або іншому навчальному закладі на правах погодинної оренди;
  • - свідоцтво про реєстрацію НОУ і ліцензія на право здійснювати освітню діяльність;
  • - адміністратор та секретар в штаті навчального центру;
  • - база викладачів різних дисциплін, що працюють за системою погодинної оплати.
Інструкція
1
Розробіть концепцію навчального центру, намагаючись організувати якнайбільше курсів, але при цьому роблячи упор на кілька «родзинок» вашої програми, які будуть вигідно відрізняти вас від інших центрів. Набір навчальних програм, за якими проводять навчання центри додаткової освіти, склався досить стандартний - бухоблік, базові комп'ютерні курси і курси оволодіння окремими програмами, ландшафтний дизайн, верстка, кошторисна справа поширені найбільш широко. За великим рахунком, організувати курси можна практично по будь-якій дисципліні, викладача якій ви зможете знайти.
2
Домовтеся з будь-яким державним установою про оренду кількох його навчальних класів на час навчальних занять в рамках ваших курсів. «Базою» для навчального центру краще обирати саме школи або технікуми, в яких вже є практично все необхідне для проведення занять обладнання. Крім навчальних приміщень, правда, знадобиться ще й міні-офіс, в якому працюватиме адміністратор і секретар центру, який консультує всіх бажаючий пройти в ньому навчання.
3
Зареєструйте недержавна освітня установа - саме така організаційно-правова форма підходить для вашого починання, форма оподаткування при цьому вам буде доступна спрощена. Будь-яка освітня діяльність в обов'язковому порядку підлягає ліцензуванню, тому вам доведеться зібрати цілий пакет документів, щоб отримати ліцензію. До місцевого Комітет з освіти вам необхідно представити навчальні програми курсів, відомості про приміщення, викладачах і матеріально-технічному оснащенні центру.
4
Починайте пошук викладачів, більшість з яких працюватиме у вас на умовах погодинної оплати. Задіяти в навчальному центрі найкраще тих педагогів, яких вам будь-хто рекомендував, хоча якщо ви зберетеся вводити досить «екзотичні» навчальні курси , стандартних оголошень про вакансії в ЗМІ не минути - доведеться оцінювати фахівців в ході співбесіди . Важливо постійно збирати в учнів в вашому центрі інформацію про рівень кваліфікації того чи іншого викладача і всіх нюансах його поведінки під час занять - це дозволить скласти повне уявлення про кожного з працюючих у вас педагогів.