Як в'язати спицями ромби.

Геометричний візерунок з ромбів на в'язаному полотні не виходить з моди. Прикрашені таким чином вироби чудово підходять людям різної статі, дітям і дорослим. З першого погляду раппортов (повторювані елементи рельєфу) можуть здатися складними. Однак за своєю суттю - це різне поєднання простих лицьових і виворітних петель. Уважно стежте за схемою в'язання, записуйте пророблені маніпуляції в робочий зошит. Як випливає потренувавшись, ви навчитеся в'язати ромби по пам'яті.
Вам знадобиться
  • - пряжа;
  • - дві прямі спиці.
Інструкція
1
Наберіть для зразка узору « ромби » певне число петель. Головне правило: їх кількість повинна бути кратним шістнадцяти, плюс до цього пара кромок петель і одна петелька для симетрії візерунка. Наприклад: 32 + 2 + 1 = 35 петель на ваших спицях.
2
Почніть в'язання ромбів з ряду, виконаного тільки виворітними петлями. З другого ряду ви вже почнете робити чергування особових і виворітних петель.
3
У другому (а потім і в тридцяті!) Ряду робіть такі послідовні повтори: 8 лицьових петель, потім 1 виворітна і 7 лицьових. За цим зразком продовжуйте весь ряд. Зверніть увагу: його останні 8 петельок пров'язуються тільки лицьовими петлями.
4
Третій ряд в'яжіть по малюнку: над лицьовими петлями виконуйте лицьові, над виворітними - виворітні. Те ж саме робіть в наступних непарних рядах.
5
Приступайте до в'язання четвертого ряду «ромбів». Увага: за цим зразком вам потрібно зробити і 28 ряд. Отже, на початку ряду вивяжіте 7 лицьових петель, потім 3 виворітні і 6 лицьових. На завершення ряду у вас повинно вийти 7 лицьових петель.
6
Робіть шостий (в подальшому - і 26) ряд. Тепер у вас повинні чергуватися 6 лицьових, 5 виворітних петель і ще 5 лицьових.
7
Восьмий ряд (і 24) починайте з 5 лицьових петель, потім зробіть 3 виворітні і лицьову петельку; знову 3 виворітні і 4 лицьові. Продовжуйте роботу в такій же послідовності, закінчивши ряд 5 лицьовими.
8
Десятий (і 22) ряд: 4 лицьові петлі, потім 3 виворітні і ще 3 лицьові; 5 виворітних петель і стільки ж лицьових. В кінці ряду - дві пари лицьових петельок.
9
Виконуйте дванадцятий ряд (потім, за його зразком, - 20). На його початку - 3 лицьові петлі, наступні 3 виконуються виворітними; далі - пара лицьових, виворітна і ще одна пара лицьових петель; 3 виворітні петлі і знову пара лицьових. На закінчення робочого ряду виконуються 3 лицьові петлі.
10
Чотирнадцятий ряд послужить зразком для вісімнадцятого. Починається він з пари лицьових петель, потім йдуть 3 виворітні, інша пара лицьових; виворітна, лицьова і знову виворітна; пара лицьових, 3 виворітні і лицьова петельки. Повторюйте ці послідовні чергування, поки не закінчите ряд двома лицьовими петлями.
11
Шістнадцятий ряд починається з єдиною лицьової петлі візерунка, після чого слідують 3 виворітні петлі і 2 лицьові; далі - виворітна, лицьова, виворітна, лицьова, виворітна; нарешті, пара лицьових і 3 виворітні петельки. Після закінчення ряду зробіть лицьову. Якщо ви все зробили правильно, то на в'язаному полотні сформувався перший ряд однакових елементів візерунка « ромби ».
12
Уважно прочитайте керівництво з в'язання ромбів і зробіть необхідні повторення. Сімнадцятий (непарний) ряд в'яжеться за зразком третього ряду, вісімнадцятий - як чотирнадцятий (див. Пункт 10) і т.д. Коли дійдете до тридцять другого ряду, виконайте в ньому тільки лицьові петлі. Потім вам потрібно повторювати всі маніпуляції з першого ряду.
Зверніть увагу
Будьте уважні - якщо ви допустите помилку навіть в одній петельці, відразу розпускати в'язання і починайте ряд заново. Інакше чіткого візерунка з повторюваних раппортов у вас не вишикується, і доведеться розпускати велика кількість готового полотна.
Корисна порада
Не забувайте робити першу і останню кромочні петлі кожного ряду - в опис візерунка вони не входять.
Для того щоб навчитися в'язати за схемами, необхідно вміти читати умовні позначення петель. Більшість графічних символів для всіх прийомів стандартні, а часто використовувані в схемах легко запам'ятати.
Вам знадобиться
  • - схема візерунка;
  • - пряжа;
  • - спиці.
Інструкція
1
Візьміть простий візерунок «Ромби» - він складається з особових виворітних петель. У вигляді схеми він буде виглядати наглядней. Графічний варіант відображення петель може виглядати по-різному. Зазвичай використовуються рисочки або кружечки. Наприклад, в цьому випадку горизонтальна смужка - це виворітна петля, а вертикальна - лицьова. Кожна рисочка відповідає одній петлі.
2
Буває так, що в схемах не відображаються виворітні ряди, значить, в'язати їх потрібно по малюнку. Тобто там, де в особовому ряду були лицьові петлі, в виворітного ряду вони будуть виворітними, а там, де в особовому ряду були виворітні петлі, відповідно в'яжіть лицьові.
3
Оберіть модель пуловера з великими ажурними ромбами.
4
Для пуловера буде потрібно 600 гр пряжі білого кольору 85м/50 гр. Спинку і перед в'яжіть за схемою, але вчіть, що ліву половину схеми необхідно виконати симетрично. Кількість петель розраховане на 38/40 розмір. Для великих розмірів можете додати додаткові петлі і в'язати їх лицьовими. Рукава виконуються ажурними доріжками: * три лицьові петлі, один накид, дві петлі зніміть, в'яжіть одну лицьову і протягніть її через зняті, один накид *, мотив повторюйте від * до *. У другому ряду в'яжіть виворітні петлі. Щільність в'язання 18 петель * 23 ряду = 10 * 10 см.
5
Для спинки наберіть 80 петель і виконайте 2 см ажурних смужок для планок. Перший і третій ряд в'яжіть виворітними петлями. Четвертий ряд * 1 накид, 2 виворітних петлі разом *, мотив повторюйте. Після виконання 60-того ряду візерунка, для пройм збавте петлі в кожному другому ряду. З двох сторін деталі один раз по три петлі і чотири рази по одній петлі. Через 64 см від краю закрийте всі петлі.
6
Для рукавів необхідно набрати 47 петель. Спочатку в'яжіть три виворітних ряду, а потім ажурні доріжки. Для скосів додавайте 7 разів по одній петлі через кожні вісім рядів. Через 42 см від краю полотна закрийте петлі для оката рукава. Збавляння виконуйте з двох сторін. Спочатку одночасно три петлі, в наступному ряду дві петлі, ще 7 разів по одній петлі, потім три рази дві петлі, один раз три петлі і ще раз чотири петлі. Ряд закрийте через 54 см від краю рукава. Виконайте збірку.
Корисна порада
Візерунок «Ромби» можна використовувати для в'язання покривал, шалей, скатертин. Ажурні візерунки з ромбами цікаво виглядають на жіночих кофтах.