Як водити вантажівку.

Хоча легкові автомобілі є найбільш використовуваними в нашому житті, але в будь-якої господарської або виробничої сфері нашу увагу зупиняється на вантажних автомобілях. Отже, у цих випадках виникає питання вміння управляти вантажівкою.
Інструкція
1
Звичайні бортові вантажівки і тягачі - це найпростіший тип вантажних автомобілів. В управління з ними не виникає якихось особливих складнощів і проблем. Єдиний критерій складності - це різниця в габаритах і вазі, тому вам буде потрібно більше контролю при маніпуляціях акселератором і кермом.
2
Одним рівнем вище за складністю управління - причепи та напівпричепи. Найважче при їх управлінні - це вміти контролювати виникаючі мимовільні рухи контейнера з вантажем, або тягача контейнера, що знаходиться ззаду. Здійснюйте дуже акуратні маніпуляції руками, повертаючи кермо плавно, без різких рухів, щоб не допустити випадкового вильоту з сідла причепа.
3
Крім того, враховуйте, що вага напівпричепа може бути дуже суттєвим по відношенню до маси тягача, особливо якщо він з вантажем. Тому будьте уважні, намагайтеся рухатися дуже плавно і залишайте необхідний запас відстані для гальмування.
4
У разі неповного навантаження контейнера розташовуйте вантаж якомога більш близько до сідла, що додасть йому додаткову стійкість, а також полегшить завдання агрегату при початку руху. Завдяки цьому ви зможете значно заощадити витрата палива, що особливо актуально в умовах міського руху.
5
При їзді по місту на вантажівці ви зіткнетеся з ще одним серйозним перешкодою - поворотами, які зазвичай бувають дуже вузькими. З цієї причини фірми, які займаються вантажними перевезеннями, встановлюють певні маршрути, за якими можна здійснювати рух з напівпричепами і причепами без частих зупинок.
6
Праві повороти на великих вантажних машинах в основному потрібно проходити таким чином: при під'їзді направте вантажівка трохи ближче до центру дороги. Таким чином, вийде якийсь радіус, завдяки якому зрізається кут не опиниться під колесами, і ваш вантажівка не наїде на бордюр. Виїжджаючи з повороту, трохи додайте подачу палива. Так ви зможете подолати радіальне опір, який чиниться на кузов і благополучно вивести вантажний автомобіль без зайвих зрушень і заметів.
7
Говорячи про водіння вантажних автомобілів, можна згадати про автопоїзда, які представляють собою вантажівка плюс один або кілька причепів. Подібні варіанти зазвичай використовуються дуже рідко, а поводження з ними має свою специфіку. Однак, коли ви освоїте впевнене управління тягачем з напівпричепом, то мінімальні основні навички управління автопоїздом у вас вже будуть матися.
Корисна порада
симулятор з водіння вантажівки Euro Truck Simulator - http://avt0-mot0.ru/avtoigry/643-skachatsimulyatorvozhdeniyagruzovikaeuro.htmlГрузовой автотренажер «Камаз» - http://gruzoviki101.ru/2010/11/25/kamaz -avi/# comments