Як розмножити лимон.

Щоб виростити у власній квартирі маленький лимонарій, рослинникам-любителю потрібно чимало попрацювати. У домашніх умовах лимон дуже примхливий. Особливо велика трудність - розмноження цієї рослини. Далеко не всі молоді пагони перетворюються на плодоносящее лимонне деревце. Спробуйте для початку освоїти найпростіший спосіб розведення цитруса - живцювання.
Вам знадобиться
  • - здорове материнське рослина;
  • - садовий ніж;
  • - горщики діаметром 10 см;
  • - суміш піску і землі;
  • - скляні банки по числу горщиків;
  • - лійка для поливу;
  • - термометр.
Інструкція
1
Дочекайтеся кращого часу для живцювання лимона. Вважається, що молоді лимонні пагони непогано вкорінюються в першій половині літа. Якщо ви збираєтеся виростити цитрус будинку в звичайному квітковому горщику, то і саджанці беріть тільки у домашнього рослини - самого здорового, плодоносному. «Дітки» і материнське деревце повинні рости в однакових умовах.
2
Виберіть відповідні живці. Рекомендується використовувати минулорічні молоді пагони з 3-5 бруньками. Їх товщина має досягти не менше 0,4 см, а довжина - близько 10 см.
3
Зрізуйте живці лимона на пару міліметрів нижче нижнього вічка, а зверху зріжте кожен втечу на пару міліметрів вище верхівкової бруньки. Працюйте дуже гострим садовим ножем, роблячи косі зрізи.
4
Висадите живці попарно в горщики діаметром близько 10 см, в суміш піску і землі. Лимончики повинні стояти на деякій відстані один від одного, щоб не затінювати листки сусіда. Глибина посадки - близько 5 см.
5
Ретельно утрамбуйте і полийте живці, потім накрийте майбутні деревця скляними банками - це необхідно для забезпечення парникового ефекту. В таких умовах зазвичай коренева система домашнього лимона розвивається досить швидко. Лише в саму спеку потрібно злегка піднімати банки, щоб живці трохи дихали.
6
Забезпечте оптимальні умови для розмноження лимона живцями. На горщики не повинні потрапляти прямі сонячні промені; в приміщенні ні в якому разі не можна допускати протягів. Для вкорінення живців хороша температура від 20 до 25 градусів, а от для регулярного поливу воду слід підігріти до 27 градусів.
7
Якщо ви вибрали здорові живці лимона і правильно за ними доглядали, то вже через місяць вони дадуть коріння. Верхівкова брунька почне розвиватися. Тепер поступово знижуйте температуру в імпровізованому парнику, все більше піднімаючи банки. Потім зовсім зніміть їх і дайте маленьким деревцям розвиватися в одних умовах з материнською рослиною. Зміцнілі лимони можуть дати плоди вже на третій рік.
Корисна порада
Деякі досвідчені цітрусоводи вирощують власні саджанці з кісточок домашніх лимонів. Проклюнулися паросточок буде довго набирати силу і почне приносити плоди не раніше ніж через 6 років. Якщо ж прищепити в крону такого дичка вічко плодоносному лимона, то вже через пару років окультурене рослина може дати перший урожай.