Як продути батареї в квартирі.

Щоб у холодну пору року не довелося квартиру опалювати за допомогою додаткових обігрівальних приладів, систематично слід продувати батареї, адже саме скупчилася в них бруд перешкоджає нормальній тепловіддачі.
Вам знадобиться
 • - розвідний ключ;
 • - кальцинована сода;
 • - вода;
 • - дерев'яний молоток;
 • - компресор;
 • - хімічний очисник;
 • - апарат імпульсної очистки;
 • - арматура;
 • - шланг;
 • - містка ємність.
Інструкція
1
За допомогою розвідного ключа зніміть опалювальні батареї і залийте в них гарячу воду, додавши в неї трохи кальцинованої соди, після чого для запобігання її витікання закрийте радіатори з двох сторін заглушками. Залиште заповнені водою батареї на годину. Через час акуратно постукайте по радіаторів молотком, перевертаючи їх при цьому з одного боку на іншу. Підключіть батареї до компресора і дайте тиск у півтори-дві атмосфери, поле чого від'єднайте радіатори від компресора і промийте їх проточною водою.
2
Виконайте хімічну прочищення опалювальних батарей. Для цього радіатори черзі підключіть до компресора (в них повинна бути попередньо залита вода і хімічний препарат, призначений для промивання опалювальних батарей). Температура розчину повинна становити не менше сорока градусів. Після закінчення даної хімічної промивки рідину злийте, а радіатори промийте чистою проточною водою.
3
У кожного радіатора встановіть додаткову арматуру, що приводиться в дію апаратом імпульсної очистки. Досягти найкращого результату можна шляхом багаторазового впливу на очищається агрегат. Для зливу брудної води використовується спеціальний шланг, один кінець якого приєднується до батареї, а другий опускається в ємність або в унітаз.
Зверніть увагу
Використовуючи для промивки радіатора спеціальні засоби направленої дії, суворо дотримуйтеся рекомендацій, зазначених в анотації. Якщо переборщити з дозуванням, можна завдати непоправної шкоди опалювальній системі.
Корисна порада
Після проведення промивки дуже важливо з батареї повністю вимити залишки бруду і нашарувань, в іншому випадку це може стати причиною корозії всередині радіатора.
Якість опалення в квартирі або будинку багато в чому залежить від того, наскільки добре опалювальна система підготовлена до роботи. Перед початком холодів необхідно провести перевірку входять в систему приладів і усунути їх несправності. Але буває, що справні на вигляд батареї опалення з початком експлуатації не гріють так, як належить. Це може бути пов'язано з тим, що в батареї утворилася повітряна пробка. У цьому випадку систему необхідно продути.
Вам знадобиться
 • - ключ для відкривання крана Маєвського;
 • - викрутка;
 • - розвідний ключ;
 • - ємність (невелике відро);
 • - гас або рідина WD-40;
 • - ганчірка.
Інструкція
1
Переконайтеся в тому, що несправність системи опалення пов'язана з утворенням повітряної пробки. Характерна ознака - виразне «булькання» в батареї і трубах; радіатор при цьому залишається повністю або частково холодним, хоча точно відомо, що в систему подана гаряча вода.
2
Причиною відсутності необхідного нагріву радіатора є недостатня циркуляція води в системі, в результаті батарея «гріє сама себе». Якщо справа йде саме так, приступайте до продувке системи.
3
Якщо батареї обладнані термостатом, повністю відкрийте його клапан. У деяких випадках цього достатньо, щоб відновити необхідну циркуляцію води.
4
За відсутності термостата відкрийте повітряний клапан. Якщо батареї опалення встановлені правильно, то він на них є (наприклад, так званий «кран Маєвського»). За допомогою спеціального ключа злегка відверніть клапан для випуску повітря з батареї. Якщо ключ відсутній, використовуйте будь-який відповідний інструмент, наприклад, викрутку. Ви повинні почути чітке і гучне шипіння. Цей звук свідчить про те, що з системи виходить повітря.
5
Випускайте повітря з системи, нацьковуючи його потроху. Після того як повітря вийде повністю, з крана піде вода. Попередньо підкладіть під вентиль ганчірку або підставте миску або відро. Занадто багато води випускати з батареї не потрібно, потрібно лише дочекатися, поки вона не піде рівномірно, а шипіння повністю припиниться. Після цього щільно закрийте клапан.
6
Якщо батарея не обладнана спеціальним клапаном для випуску повітря, використовуйте інший спосіб. Візьміть розвідний ключ і спеціальну рідину (гас або WD-40). Нанесіть рідина на розташовану у верхньому торці заглушку радіатора (в області різьби).
7
Через 10-15 хвилин почніть повільно і обережно відкручувати заглушку до тих пір, поки не пролунає шипіння. Дочекайтесь появи води, попередньо накривши різьбове з'єднання ганчіркою і підставивши знизу відро. Після припинення шипіння щільно закрутіть заглушку. Бажано під різьбу покласти кілька витків ущільнювальної стрічки ФУМ.