Як оформити конспект заняття. оформлення конспекту заняття з рольовій грі.

Оформлення конспекту заняття вимагає від вихователя дошкільного закладу чіткого розуміння того, для кого і для чого потрібен даний конспект: щоб провести заняття за планом, написати для іншого вихователя, який буде це заняття проводити з дітьми або оформити на конкурс конспектів занять з певної тематики. Для оформлення будь-якого конспекту заняття існують загальноприйняті правила, але можуть бути внесені і зміни, якщо це обґрунтовано і доцільно.
Інструкція
1
На початку конспекту обов'язково вказується напрямок діяльності по програмі і конкретна область реалізації цієї діяльності. Наприклад, художньо-естетична діяльність: аплікація. Далі вказується форма проведення заняття: гра, гра-заняття, розвиваюче заняття, заключне заняття по темі тижня, гра-змагання чи інше.
2
Тема заняття пишеться коротко: «Ялинка», «Теремок», «Їжачок», а ось завдання, які необхідно вирішити на занятті прописуються розгорнуто. Дотримується триєдність завдань: навчальні (чому новому вихователь навчить дітей); виховні (які соціально-значущі особистісні якості будуть виховуватися або поповнюватися знання про них); розвиваючі (які пізнавальні процеси розвиватимуться або вдосконалюватися).
3
У конспекті коротко викладається, яка попередня робота потрібна, щоб заняття пройшло успішно і всі завдання могли б бути виконані. Наприклад, при аплікації з теми «Теремок», дітям не тільки читають цю казку, але і розглядають ілюстрації різних авторів до цієї казці, звертають увагу на архітектуру різних будівель теремка, інсценують казку.
4
Далі в конспекті відображають, які педагогічні засоби та обладнання необхідні для цього заняття: кошти технічні (проектор, ноутбук, диск DVD з зображенням по темі, музичні записи); методичні засоби (наочні посібники, зошити, картини); кошти організаційні (столи, маски для гри, спортивні приналежності, папір, картон, клей, пензлики, серветки та ін.).
5
Хід заняття описується коротко в логіці послідовності використання зазначених коштів: коли і який слайд буде використаний, які питання будуть задані дітям, яка гра буде проведена. Якщо гра складена автором самостійно і не відображена в методичних посібниках, слід вказати і хід її проведення, і мета використання на цьому етапі заняття.
6
Обов'язково має бути описано висновок заняття: як педагог підводить разом, як хвалить дітей або вказує на недоліки їхньої роботи, чи організує виставку з їхніх робіт або ці роботи будуть подаровані гостям, які присутні на занятті. Наприклад, гостями можуть бути лісові звірі, які хотіли б побудувати собі теремок, але не знають як, тому діти дарують їм свої архітектурні проекти.
7
Якщо діти виконують роботу за зразком, то до конспекту обов'язково має бути зроблено додаток у вигляді заздалегідь виконаної вихователем готової роботи. Якщо конспект оформляється для звітності і повинен бути представлений експертної комісії, то в додатку необхідно надати результати дитячих робіт або фотографії, що відображають хід і результат заняття.
Зверніть увагу
У конспекті може бути додатково вказана заздалегідь запланована індивідуальна робота з окремими дітьми.
Корисна порада
Якщо конспект заняття відправляється на конкурс, зверніть увагу на вимоги до оформлення, які зазвичай прописані в інформаційному листі.