Як правильно здати аналіз сечі.

Аналіз сечі є обов'язковим дослідженням для всіх груп хворих. Від правильності збору матеріалу залежить достовірність результатів, а значить, точність діагнозу і вибір схеми лікування.
Вам знадобиться
  • - стерильний контейнер.
Інструкція
1
Загальний аналіз сечі рекомендується здавати не тільки хворим, але й здоровим людям. Він дозволяє виявити відхилення в роботі сечовидільної системи на ранніх стадіях хвороби. Дослідження може визначити не тільки запальні захворювання, але і порушення обміну речовин.
2
Ретельно вимийте і простерилизуйте ємність, яка буде використана для збору та доставки сечі в лабораторію. Для зручності можна придбати в аптеці спеціальний одноразовий контейнер для біоматеріалів. У деяких платних лабораторіях напередодні дослідження можна отримати тару - безкоштовно або під заставу. Згодом ця сума буде вирахувана з вартості дослідження.
3
Збирайте сечу відразу після пробудження. Важливо, щоб сечовий міхур був наповненим, тому останній похід в туалет повинен бути мінімум за 4-6 годин до етого.Сначала проведіть ретельний туалет зовнішніх статевих органів. Не використовуйте мило і які-небудь антисептичні розчини. Попадання їх часток в зразок сечі зробить результат дослідження недостовірним. Обполосніть кип'яченою водою зовнішні статеві органи, після чого промокніть залишки вологи чистим рушником або паперовою серветкою.
4
Чоловікам необхідно відсунути шкірну складку, щоб звільнити отвір сечівника. Жінкам слід ввести в піхву ватний тампон, щоб в зразок сечі не влучили виділення. Першу і останню струмінь сечі злийте в унітаз. У них може міститися незначна кількість бактерій, які негативно вплинуть на результат дослідження. В приготованому контейнері повинна бути тільки середня порція сечі. Бажано не переривати сечовипускання в процесі збору матеріалу.
5
Щільно закрийте контейнер і доставте сечу в лабораторію. Бажано зробити це протягом 1,5-2-х годин після її збору. В іншому випадку контейнер з сечею необхідно поставити в темне прохолодне місце, де термін зберігання зразка збільшиться до 3-5 годин.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=UrWBqrIsvkI
Посів сечі на стерильність призначається при підозрі на інфекцію сечовивідних шляхів. Аналіз дозволяє виявити збудника хвороби, а згодом оцінити ефективність проведеної терапії.
Інструкція
1
Посів на стерильність може бути призначений після отримання поганих результатів загального аналізу сечі . На інфекцію сечовивідних шляхів може вказувати бактериурия і лейкоцитурія (наявність бактерій і лейкоцитів у зразку). Крім того, аналіз проводиться при поперекових болях, прискорене і хворобливе сечовипускання, а також після курсу лікування сечової інфекції.
2
Здавайте тільки першу ранкову сечу. Вона більш концентрована, тому результат дослідження є достовірним. Збору аналізу повинен передувати 4-х годинний спокій. В цей час не можна приймати їжу, пити і ходити в туалет.
3
Простерилизуйте тару, яку ви будете використовувати для збору сечі . Краще, якщо це буде скляна банка з широкою шийкою. Не менш зручні і одноразові пластикові контейнери, які є у вільному продажу в більшості аптек. При їх використанні ніяких додаткових маніпуляцій не потрібно.
4
Щоб результат аналізу був точним, необхідна не тільки стерильність тари, а й чистота статевих органів. Якщо в зразок потраплять бактерії сальних залоз, ви отримаєте недостовірний результат. Це послужить підставою для призначення лікування, яке у вашому випадку буде абсолютно непотрібно. Щоб уникнути цього промийте теплою проточною або кип'яченою водою статеві органи, ретельно промийте шкірні складки. Не використовуйте мило, воно також може вплинути на результат.
5
Зберіть середню порцію сечі . Для цього першу порцію сечі злийте в унітаз, потім підставте контейнер і продовжите сечовипускання. Остання струмінь також повинна бути спрямована в унітаз.
6
Щільно закрийте контейнер з сечею і протягом двох годин доставте його в лабораторію. Зразок не підлягає тривалому зберіганню, так як це може спотворити результат.