Як відформатувати файлову систему ntfs.

Для повного видалення інформації з локального диска рекомендують застосовувати процес форматування. Дана операція дозволяє не лише очистити вміст жорсткого диска, але і змінити його файлову систему.
Вам знадобиться
  • - Установчі диски Windows.
Інструкція
1
При роботі з локальним диском, на якому не встановлена операційна система, яка використовується в даний момент, можна використовувати стандартні утиліти Windows. Відкрийте меню «Мій комп'ютер» і клацніть по потрібного розділу диска правою кнопкою миші. Виберіть пункт «Форматування».
2
Після відкриття нового меню виберіть файлову систему , яка буде присвоєна розділу в результаті форматування. Вкажіть розмір кластера. Якщо ви не впевнені у своєму виборі, то вкажіть параметр «Стандартний розмір кластера». Тепер натисніть кнопку «Почати». Після появи вікна з попередженням натисніть кнопку «Так» і дочекайтеся завершення зміни параметрів розділу жорсткого диска.
3
Для очищення системного томи диска краще працювати в середовищі DOS або використовувати спеціальні програми. Якщо у вас є інсталяційний диск Windows, то вставте його в привід і включіть комп'ютер. Запустіть програму з цього диску. У випадку з Windows XP виберіть пункт «Відновлення за допомогою командного рядка», натиснувши клавішу R.
4
У меню, введіть команду format C:/ntfs і натисніть клавішу Enter. Природно, С - буква системного розділу диска. Підтвердіть запуск процесу, натиснувши клавішу Y.
5
При роботі з дисками систем Windows 7 і Vista виберіть меню «Додаткові параметри відновлення». Відкрийте командний рядок і виконайте операцію, описану в попередньому кроці.
6
Також для форматування системного розділу можна підключити жорсткий диск до другого комп'ютера. Виконайте цю процедуру. Використовуйте штатні утиліти Windows для форматування потрібного розділу, як це описано в першому прикладі.
Зверніть увагу
Перед очищенням розділу збережіть важливі файли, що зберігаються на ньому.
Корисна порада
При роботі з дисками Windows Seven і Vista можна також відформатувати розділи в меню вибору локальних дисків.
Файлова система NTFS є найоптимальнішою для операційних систем Windows. У свою чергу FAT32 вже неабияк застаріла. Тому якщо ви все ще використовуєте цю файлову систему, то рекомендується змінити її на NTFS. Також використовуючи її, ви зможете копіювати файли вагою більше 4 гігабайт.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - диск з ОС Windows 7.
Інструкція
1
Для форматування диска у файлову систему NTFS виконайте наступні кроки. Відкрийте "Мій комп'ютер». Натисніть по розділу жорсткого диска правою кнопкою мишки, після чого у виниклому контекстному меню виберіть «Форматувати».
2
У вікні буде розділ «Файлова система». Поруч є стрілочка. Натисніть по цій стрілочки. З'явиться список файлових систем. У цьому списку виберіть NTFS. Знизу вікна знаходиться розділ, в якому можна вибрати спосіб форматування. У цьому розділі відзначте пункт «Швидке очищення, змісту». Натисніть "Почати".
3
З'явиться вікно з повідомленням, що вся інформація буде знищена. Натисніть OK. Почнеться процес форматування. Як правило, тривалість процедури становить всього кілька секунд. Після форматування розділ буде працювати під управлінням файлової системи NTFS.
4
Системний диск ви не зможете форматувати таким чином. Тому проводити його форматування потрібно під час процесу установки операційної системи. Перед початком операції слід перенести всю важливу інформацію на інший розділ.
5
Оскільки NTFS найкраще підходить для Windows 7, тому як приклад буде взята дана ОС. Вставте диск з операційною системою в привід комп'ютера. Завантажте BOOT-меню. У цьому меню виберіть ваш привід і натисніть будь-яку клавішу. Диск в приводі запуститься. У першому вікні натисніть «Далі», в наступному - «Встановити». Після цього прийміть ліцензійну угоду і зверніться далі.
6
Оберіть «Повна установка». У наступному вікні за допомогою лівої кнопки мишки виділіть системний розділ. Далі в цьому вікні виберіть опцію «Налаштування диска », потім - «Форматувати». Оскільки ця версія вимагає, щоб системний розділ працював під управлінням NTFS, в цій файлової системі він і буде відформатований. Натисніть «Далі» і за допомогою «Майстра» закінчите установку ОС. Подальший процес практично повністю автоматизований.
Зверніть увагу
Процес форматування повністю знищує всі дані, які зберігаються на розділі жорсткого диска. Тому важливу інформацію потрібно тимчасово скопіювати на інший розділ вінчестера, на флешку або оптичний диск.