Як приймати екстракт валеріани.

Екстракт валеріани - це добре зарекомендувало себе м'яке заспокійливий засіб. Препарат ефективний не тільки при підвищеній нервовій збудливості і безсонні, а й на початковій стадії мігрені і вегето-судинної дистонії.
Інструкція
1
Екстракт валеріани в таблетках набагато зручніше приймати, ніж спиртову настойку, в складі якої є той же діюча речовина. Ефективність у них приблизно однакова, різниця лише в тому, що настоянка починає діяти трохи швидше. Однак є у неї і недоліки. На відміну від таблеток вона заборонена немовлятам і вагітним жінкам.
2
У складі кожної таблетки міститься порошок, зроблений з густого екстракту валеріани або з кореня рослини. Принцип дії ліків полягає в розширенні кровоносних судин і зниженні частоти серцевих скорочень. В результаті цього відбувається спад активності центральної нервової системи, що відбивається на загальному самопочутті та глибині сну.
3
Екстракт валеріани найчастіше призначається на тривалий час. Лише після місячного курсу можна чекати стійкого ефекту у вигляді зниження нервової збудливості і поліпшення сну. Приймайте по 2 таблетки валер'янки перед сніданком і обідом. А останню дозу препарату випийте за годину до відходу до сну. При необхідності курс лікування може бути продовжений, проте краще попередньо проконсультуватися з фахівцем. Можливо, причиною неврозу і безсоння є якесь порушення в стані здоров'я, тому маскування симптомів екстрактом валеріани ні до чого доброго не приведе.
4
Якщо має якесь хвилююче захід, наприклад, публічний виступ, іспит, співбесіда з роботодавцем, важливо зуміти зберегти самовладання. В цьому випадку прийом екстракту валеріани потрібно почати за 2-3 дні до очікуваної події. Пийте по одній таблетці препарату три рази на добу, а в призначений день прийміть подвійну дозу.
5
В деяких випадках екстракт валеріани призначається і при хворобах ШКТ. Надаючи спазмолітичну дію, ліки добре допомагає при кишкових коліках. Випийте 2 таблетки валер'янки одноразово. Протягом півгодини біль повинна вщухнути.