Як подолати фобії.

Фобії можна розділити на дві групи: стандартні страхи, які притаманні будь-якій розсудливій людині, і фобії, які мають мають незрозумілий характер. Часом причина боязні чого-небудь невідома, а сама фобія здається комічною. Але якщо подивитися на ситуацію тверезим поглядом, нічого смішного в таких страхах немає. Це дійсно серйозна проблема. Людина, що страждає якою-небудь фобією, може отримати серйозні моральні травми. Як тільки ви виявили в собі боязнь чого-небудь, негайно приступайте до лікування.
Інструкція
1
Ретельно проаналізуйте свою фобію. Припустимо, ви боїтеся темряви. Поясніть самі собі: чим саме тьма лякає вас; чи реально те, що здається вам страшним; в яких ситуаціях ви лякаєтеся, залишившись без освітлення? Завдяки спокійному міркування про свої страхи, ви зможете морально підготувати себе до боротьби з ними.
2
Почніть ретельне і детальне вивчення свого страху. Справа в тому, що чим більше ви будете приділяти уваги своєму страху, тим швидше звикнете до нього і зможете подолати його. Як говоритися, ворога потрібно знати в обличчя. Наприклад, ви панічно боїтеся собак. Почніть з малого - навчитеся не відчувати страху при перегляді фотографій із зображенням цих тварин. Далі спробуйте ознайомитися з літературою, яка описує поведінку собак. Потім спробуйте поспілкуватися з собакою особисто. І так, здійснюючи крок за кроком, ви поступово будете позбавлятися від своєї фобії. Головне, не поспішайте зустрітися зі своїм страхом лицем до лиця - якщо ви будете не до кінця морально підготовлені до зустрічі з ним, він може тільки посилитися.
3
Після того як ви пройшли ретельну моральну підготовку до зустрічі зі своєю фобією, приступайте до наступного кроку - до "останньої битви". Пам'ятайте, головне - самоконтроль. Щоб не впадати в стан паніки, дотримуйтесь порад: Глибоко дихайте. Спокійне, розмірене дихання допомагає заспокоїтися і взяти себе в руки. Зробіть глибокий вдих і видих 15-20 раз.Постоянно подумки говорите собі: "Стоп!". Чим менше ви будете розмірковувати про деталі предмета вашого страху, тим менше він буде лякати вас.Общайтесь зі своїм страхом мислення. Не треба заперечувати його присутність, треба зрозуміти, що він не є вагомим.
4
Увага! Якщо ви сумніваєтеся у своїх силах, зверніться до психотерапевта. Самостійно з фобіями боротися можна тільки в тому випадку, коли ви впевнені, що зможете впоратися без допомоги професіонала. Якщо ж ваш страх дуже сильний, краще не варто намагатися подолати його поодинці.
Світ повний незвіданого, що обіцяє людині можливі небезпеки і змушує його відчувати почуття страху. Фобії - це боязнь різних проявів навколишнього середовища. Перелік цих непояснених страхів настільки великий, що для кожної людини знайдеться свій.
Вам знадобиться
  • - сміливість;
  • - бажання;
  • - концентрація;
  • - можливе джерело фобії.
Інструкція
1
Прийміть для себе правило, що насправді ні чого не бояться тільки душевнохворі люди. У кожного адекватного індивіда є свій страх. Є люди, які бояться котів, а є ті, хто панічно боїться висоти і тісних приміщень. Природа подарувала людині це неприємне відчуття для того, щоб уберегти його від небезпеки. І якщо ви вважаєте фобією боязнь спуску на лижах з крутого схилу, то з цим боротися зовсім необов'язково.
2
Подумайте і складіть список ваших найголовніших "страшилок". У більшості людей страх виражається в боязні темноти, небіжчиків, закритих приміщень, невідомості і т.д. Якщо ваша боязнь виникає по необгрунтованої причини, то такі фобії людині необхідно пбороть або навіть лікувати у фахівця.
3
Страх - це в першу чергу конкретний продукт людської свідомості. Він завжди суб'єктивний, а це означає, що для інших людей може просто не існувати. Зіткнемося навмисно з джерелом вашої фобії в тому випадку, якщо вона не загрожує вам реальною небезпекою. Є хвороби, які лікуються тільки хірургічним шляхом. Якщо ви боїтеся темряви, переборіть себе і проведіть в ній n-ну кількість часу. Тільки тоді, коли розум отримає посилку, що ваш жах марний і не передбачає виникнення небезпеки, ви зможете впоратися з боязню.
Зверніть увагу
Ні в якому разі не варто боротися з тими фобіями, які можуть призвести до сумних наслідків. Наприклад, якщо ви побоюєтеся висоти, але ваша життєдіяльність жодним чином з нею не пов'язана, то тоді не варто й думати про це.
Корисна порада
Якщо ваш страх був породжений не свідомістю, а реальною причиною, то в такому випадку боротися з ним шляхом "клин клином вибиває" не варто. Наприклад, якщо ви стали боятися собак після того, як одна з них вас сильно покусала, боротьба з даними страхом може завдати вам психологічної шкоди. А надалі все це знову може призвести до виникнення реальної небезпеки.