Як лікувати кашель небулайзером.

Небулайзер, по суті, це вдосконалений тип інгалятора різних модифікацій. Його можна використовувати для лікування простудних захворювань, у тому числі і кашлю в домашніх умовах. За допомогою цього приладу відбувається розпорошення рідкого лікарського засобу та надходження його в дихальні шляхи через маску або трубку. Апарат особливо зручний для лікування дітей, в тому числі і тих, яким ще не виповнилося одного року.
Інструкція
1
Перед використанням цього приладу для лікування кашлю уважно ознайомтеся з інструкцією із застосування.
2
Пам'ятайте, що відвари трав в резервуар небулайзера заливати не можна: є небезпека того, що їх дрібні частинки засмітять мікротрубки і прилад вийде з ладу. Не рекомендується також застосовувати розчини, які містять масла і сиропи. Для лікування кашлю використовуйте спеціальні лікарські розчини. Майте на увазі, що тип, доза і режим їх введення визначаються вашим лікарем або пульмонологом. При кашлі можете застосовувати інгаляції з слаболужними мінеральними водами; вони розріджують мокротиння і полегшують її виведення із бронхів.
3
Перед застосуванням очистіть і продезінфікуйте камеру небулайзера, загубник (мундштук), маску для обличчя або насадку для носа, якщо вони є. Деталі приладу можна кип'ятити. Після дезінфекції промийте складові частини апарату під струменем чистої гарячої води.
4
Залийте в резервуар для лікарських засобів препарат проти кашлю, прописаний вашим лікарем. Зверніть увагу: в небулайзере всі ліки розбавляються фізіологічним розчином. Визначати склад суміші слід так: якщо лікар призначив 4 мл ліки, беріть 5 мл розчину і 1 мл ліки.
5
Зберіть прилад, приєднаєте маску, насадку для носа, повітряну трубку. Тримаючи трубку строго вертикально, включите компресор. Переконайтеся, що аерозоль утворюється і починається розпорошення.
6
Проводьте інгаляцію, вдихаючи аерозоль з використанням загубника, насадки для носа (в цьому випадку робити видих необхідно через рот) або маски (видихайте через маску). Повітря слід втягувати, не поспішаючи, і, як можна глибше. Після вдиху постарайтеся на секунду затримати видих (якщо ви дуже погано себе почуваєте, можете цього не робити). Тривалість процедури - від 5 до 10 хвилин.
7
Після завершення сеансу лікування вимкніть електроживлення, переконайтеся, що в повітряній трубці немає конденсату. Якщо в трубці збереглася волога, від'єднайте її від небулайзера і включіть компресор, щоб її повністю просушити. Це необхідно, щоб усунути можливість розмноження бактерій.
8
Після проведення процедури протягом години не слід виходити на вулицю і є. Також постарайтеся менше говорити.
9
Пам'ятайте, що небулайзер не можна використовувати для інгаляцій, якщо у вас або вашої дитини є алергія, висока температура або схильність до носових кровотеч. У всякому разі, попередньо слід проконсультуватися з лікарем.