Як повернути BIOS до заводських налаштувань. повернення биоса до заводських налаштувань.

В BIOS-меню комп'ютера можна налаштувати багато параметрів роботи: розігнати процесор, налаштувати швидкість обертання вентиляторів і ін. Але якщо ви тільки почали освоювати комп'ютер, то цілком ймовірно могли кілька заплутатися в них. А якщо неправильно задати деякі параметри роботи ПК, то, можливо, що при наступному включенні комп'ютер просто не завантажиться. В цьому випадку найоптимальнішим рішенням є скидання налаштувань BIOS до заводських.
Вам знадобиться
  • - Комп'ютер з ОС Windows.
Інструкція
1
Зайдіть в BIOS-меню. Далі виберіть вкладку Exit. Знизу з'явиться кілька параметрів виходу з BIOS, серед яких повинен бути Load setup defaults. Виберіть цей параметр і натисніть Enter. Потім виберіть OK і знову натисніть Enter. Комп'ютер перезавантажиться. Після перезавантаження всі параметри BIOS будуть повернуті до заводських.
2
Якщо у вас інша версія BIOS, і ви не знайшли параметр Load setup defaults або за допомогою системного способу вам не вдалося скинути настройки, то ви можете скористатися іншими способами. Вимкніть ваш комп'ютер від електромережі. Зніміть кришку системного блоку.
3
Знайдіть на системній платі батарейку, яка за своєю формою нагадує батарейку до електронних годинах. Саме вона відповідає за збереження налаштувань BIOS. Тепер у вас є два варіанти вирішення проблеми. Перший варіант - це використання перемички, яка повинна знаходитися біля батарейки. Перемістіть перемичку з вихідного положення в інше. Після цього налаштування BIOS-меню будуть скинуті.
4
Іноді замість перемички може бути проста кругла кнопка, поряд з якою знаходиться напис Clear CMOS. Іноді напис може відрізнятися, але слово Clear там бути повинно. Просто натисніть на цю кнопку і потримайте її кілька секунд. Налаштування BIOS будуть скинуті.
5
Якщо вам не вдалося виявити ні перемички, ні кнопки, у вас залишається ще один варіант. Витягніть з гнізда батарейку. Для цього просто натисніть на фіксатор, який розташовується знизу, і витягніть батарейку з гнізда. Після цього зачекайте приблизно годину. Можна і менше, але краще перестрахуватися, оскільки на деяких системних платах настройки BIOS можуть тривалий час зберігатися і без батарейки. Після вставте її назад у гніздо. Налаштування буде видалено до заводських. Тепер можна закривати кришку системного блоку і включати комп'ютер.