Як відправити гроші в Білорусію.

Надіслати гроші родичам або партнерам, що перебувають в іншому місті або державі, іноді потрібно дуже швидко. Як правило, завдяки сучасним системам миттєвого переказу фінансових коштів в будь-яку точку світу, великих труднощів це не викликає.
Інструкція
1
Перевести свої (чи чужі) грошові знаки в Білорусь можна, скориставшись послугами відділень банків, які співпрацюють з цією системою. Але перш ніж відправити гроші , поміняйте їх на білоруську валюту переказу. Потім заповніть відповідний бланк або, якщо це буде робити співробітник банку, передайте йому свої документи (паспорт) і назвіть перекладаються суму, а також повідомте дані паспорта, прізвище, ім'я, по батькові та адресу одержувача. Буде потрібно і номер телефону. Крім того, окремі системи грошових переказів, забезпечуючи додаткову безпеку, просять назвати контрольне питання для одержувача. Важливо пам'ятати, що заповнювати бланк потрібно дуже уважно і скрупульозно, особливо, коли мова йде про персональні дані адресата. Якщо ви допустите помилки, хоч в цифрах, хоч в буквах, банк відмовиться видати грошові кошти за місцем їх отримання, і вам потрібно буде заявляти про їх відкликання і повторювати все знову.
2
Після завершення цієї процедури вашому грошовому переказу присвоять індивідуальний номер-код, а вам видадуть квитанцію, де вказані ці цифри (як правило, номер складається з 8-10 цифрових знаків). Тепер залишиться тільки довести його до відома одержувача, який, у свою чергу, повинен буде назвати його в банку або в представництві грошових переказів, а також відповісти на контрольне запитання. При цьому вашому адресату слід мати при собі паспорт (інший засвідчує особу документ). Зазвичай доставка грошей здійснюється не пізніше, ніж через одну годину. Обов'язок по сплаті комісії за переказ несе відправник.
3
Цією формою доставки можна скористатися і в тому випадку, якщо ви громадянин Білорусії і, перебуваючи за кордоном, відправляєте туди свої кровно зароблені. Щоб відправити переказ, потрібно також відправитися в банк, але тепер уже в іноземну, і внести необхідні відомості в платіжне доручення. До речі, при цьому можна і не мати рахунки в білоруському, головне, без помилок написати свої прізвище, ім'я та по батькові, а також дані вашого паспорта. І це закордонне фінансова установа також переведе кошти в вашу країну, де білоруський банк видасть їх готівкою.
4
Це досить зручно і вигідно, адже комісія тут зовсім невелика і часто не залежить від розміру перекладаються грошей. Але без негативних моментів справа не обійдеться - «рідний» банк може зажадати з вас комісійні, а також відправити відомості про отримані з-за кордону грошах в податкову інспекцію.
5
Варто додати, що в Білорусі існують і приватні платіжні системи, відправка грошей через які проводиться простіше, ніж банківським переказом. Тут потрібно заповнити зовсім небагато паперів, так що оформлення відбувається набагато швидше, та й доставлять гроші вже через 10-15 хвилин після відправлення. Правда, мінус все-таки є - досить високі комісійні (вони залежать від суми переказу).