Як посадити фінікову пальму.

Виростити будинку африканську фінікову пальму можна з кісточки. Важливо тільки, щоб кісточка була з плоду свіжого врожаю, інакше вона може просто не прорости. Є й інші обов'язкові умови для посадки, при яких кісточка неодмінно проклюнеться, дасть паросток, з якого через певний час виросте гарне розлоге деревце - гідна прикраса вашого житла.
Вам знадобиться
  • - невеликий горщик;
  • - грунт для пальм;
  • - кісточка фініка;
  • - лобзик або ніж;
  • - вода для поливу.
Інструкція
1
Приготуйте поживний грунт Перший варіант. Візьміть одну частину торфу, по дві частини річкового піску, листової і дернової землі, додайте чотири частини перегною. Все ретельно перемішайте. На дні невеликого горщика влаштуйте хороший дренаж, потім наповніть його приготовленої почвой.Второй варіант. Можете посадити кісточку і в таку суміш: сирі тирса, торф і річковий пісок в пропорції 1: 1: 1. Зверху покладіть болотний білий мох, який називається сфагнум. У цій суміші ваша посадка може перебувати до того моменту, поки паросток не витягнеться на 12-15 см. Потім пересадите в грунт для пальм.Третій варіант. Купуйте готовий «Грунт для пальм» у квітковому магазині. Не забувайте про пристрій дренажу в горщику.
2
Проведіть посадкуПросто увіткніть кісточку фініка вертикально в землю на таку глибину, щоб її прикривав шар грунту в 1 см. Зверху грунт злегка ущільніть. Полийте водою кімнатної температури. Очікувати появи паростка можна через 1 місяць. Для більш швидкого проростання кісточки є інші варіанти.Замочіте фінікову кісточку в теплій воді на 1-2 дні, а потім 15-20 хвилин потримайте її на водяній бані (27-30 ° C). Садіть так само, як у першому варіанте.До посадки зробіть на кісточці надпил лобзиком або ножем для хліба (з дрібними зазублинами). Важливо не пошкодити саме насіннячко, що знаходиться під шкаралупою. Тепер можете садити косточку.Положіте кісточку фініка в гарячу воду (тільки не окріп) і залиште на добу. Потім садіть.
3
Після посадки накрийте горщик целофаном і поставте на підвіконня. Бажано на східну або південну сторону.
4
Поливайте щодня. Слідкуйте за тим, щоб вода не застоювалася в піддоні (надлишки просто зливайте).
5
Припиніть щоденний полив, як тільки з'явиться росток. Відтепер поливайте в міру підсихання грунту. Целофан приберіть і накрийте рослина скляною банкою. Три рази на тиждень збризкуйте паросток з пульверизатора.
6
Коли паросток досягне висоти 10-15 см, можете пересаджувати його в більш просторий горщик. Краще, якщо ви не будете обтрушувати і перебирати корінці (вони ще занадто крихкі), а пересадите зі старого горщика прямо з грудкою грунту. Чи не заглубляйте рослина сильно в землю.
Зверніть увагу
Не чекайте дуже швидкого зростання пальми. Років 3-4 вона може мати непоказний вигляд. Перші справжні перисті листки з'являться на ній тільки на 5-6-й рік. Може й раніше, якщо ви будете регулярно проводити підгодівлю спеціальним добривом для пальм, яке продається в квіткових магазинах.
Корисна порада
Садіть відразу кілька кісточок. Якщо частина з них не проросте, не біда, вам все одно буде що посадити.