Як обчислити площу рівнобедреного трикутника. Як дізнатися площа трикутника знаючи висоту і підстава.

Як видно на малюнку, рівнобедреним є трикутник, дві бічні сторони якого рівні. Знайти площу рівнобедреного трикутника можна, знаючи довжину його заснування і висоти або по довжині його заснування і будь бічної сторони трикутника.
Вам знадобиться
  • - геометрична формула для знаходження площі рівнобедреного трикутника АВС:
  • S = 1/2 х b х h, де:
  • - S - площа трикутника АВС,
  • - b - довжина його заснування АС,
  • - h - довжина його висоти.
Інструкція
1
Виміряйте довжину підстави АС рівнобедреного трикутника ABC, звичайно довжина підстави трикутника дана в умовах завдання. Нехай довжина підстави буде дорівнює 6 см. Виміряйте висоту рівнобедреного трикутника. Висота - це відрізок, проведений з вершини трикутника перпендикулярно його основи. Нехай за умовами завдання висота h = 10 см.
2
Обчисліть площу рівнобедреного трикутника за формулою. Для цього поділіть довжину підстави АС навпіл: 6/2 = 3 см. Отже, 1/2b = 3 см. Помножте половину довжини підстави АС трикутника на довжину висоти h: 3 х 10 = 30 см. Таким чином, ви знайшли площу рівнобедреного трикутника АВС по довжині його заснування і висоти. Якщо за умовами завдання довжина висоти невідома, зате дана довжина сторони трикутника, тоді спочатку знайдіть довжину висоти рівнобедреного трикутника за формулою h = 1/2 ·? (4a2 - b2).
3
Обчисліть довжину висоти рівнобедреного трикутника по довжині його сторін і підстави. Нехай а - довжина будь-якого боку рівнобедреного трикутника, за умовами завдання вона дорівнює 10 см. Підставивши значення довжин сторін і підстави рівнобедреного трикутника в формулу, знайдіть довжину його висоти h = 1/2х? (4х100 - 36) = 10 см. Обчисливши висоту рівнобедреного трикутника, продовжите розрахунки, підставивши знайдені значення у вказану формулу знаходження площі трикутника по його висоті і основи.
Зверніть увагу
У трикутник висота є одночасно медіаною і бісектрисою треугольніка.Два кута рівнобедреного трикутника рівні між собою.