Як зшити жіночу шапку-вушанку. форма шапки вушанки.

Вушанка - справжній порятунок в морозну і вітряну зиму. Але вона може бути не тільки практичною, теплою, а ще й дуже красивою. Виготовлення хутряної шапки потребують праці, але результат винагородить і порадує.
Вам знадобиться
  • - шматочки хутра;
  • - тканина для підкладки;
  • - тасьми для зав'язок;
  • - дерев'яна або фанерна дошка.
Інструкція
1
Зшийте шапочку з вушками з будь-якого наявного під рукою хутра, підійде старий комір, шматочки хутра від вийшли з ужитку хутряних виробів.
2
Побудуйте викрійки деталей з щільного паперу: ковпак, козирок і вуха. Ковпак складатиметься з двох деталей. Для ковпака (розмір - 56) накресліть горизонтальну лінію довжиною 30,5 см, рівно посередині побудуйте перпендикуляр висотою 14 см. Відступіть від точки перетину двох ліній 2 см вгору (по вертикалі) і накресліть ще одну горизонтальну лінію довжиною 28,5 см так, щоб вона перетинала вертикаль рівно посередині своєї довжини.
3
Накресліть ще чотири горизонтальних лінії, так само розташованих, оступився 1,5 см, 1,5 см, 3 см, 3 см, довжиною 27 см, 25,8 см, 22,5 см, 17 см. Від останньої точки на вертикалі відступите вгору ще на три сантиметри і поставте крапку (верхівку), потім з'єднайте всі отримані точки справа і зліва плавною лінією з верхівкою.
4
Відзначте витачку: по центральній вертикалі відкладіть вгору 4,5 см, вліво і вправо від центральної точки по нижній горизонталі по 3 см, з'єднайте три точки прямими.
5
Побудуйте викрійку вушка: накресліть горизонтальну лінію довжиною 13,5 см, розділіть її навпіл і з центру накресліть перпендикулярну вертикаль довжиною 12 см. Відзначте на вертикалі, рухаючись знизу вгору, 3 см, 3 см, 3 см, 1, 5 см, 1,5 см. Відкладіть від цих точок горизонталі 12,6 см, 11 см, 9 см, 7 см так, щоб середини цих ліній припадали на зазначені точки, з'єднайте отримані точки.
6
Накресліть викрійку козирка (креслення представлятиме половину деталі): накресліть прямокутник зі сторонами 13,5 см і 11,5 см. Відкладіть по меншій стороні 3 см, 3 см, 3 см і 2, 5 см, накресліть перпендикуляри з цих точок до протилежної сторони. Відкладіть на цих лініях 0,5 см, 2 см, 3,5 см, 11 см, отримані точки з'єднайте плавною лінією (передня лінія козирка).
7
Відкладіть на протилежній меншій стороні прямокутника 9, 1 см, потім три рази по 0,8 см, накресліть перпендикуляри від цих точок до протилежної сторони, відкладіть на другому перпендикуляре 7 см, на третьому - 10 см. З'єднайте точки точку 9, 1 см з точками 0,8 - 7 см, 0,8 - 10 см і точкою протилежного кута плавною лінією (задня лінія козирка).
8
Покладіть деталі викрійки на фанеру і обведіть їх крейдою. Підберіть шматочки хутра, якщо немає цілісного шматка відповідного розміру. Прикладіть їх до викрійками так, щоб ворс лежав в одному напрямку, його висота і колір були однаковими або відповідними.
9
Зшийте шматочки через край частими стібками, стежте за тим, щоб на виворіт не потрапляв ворс, розкладіть зшиту деталь, розбийте шов дерев'яним молотком. Зволожите хутро з боку міздрі, розправте шматочки, закріпіть їх ворсом назовні на дошці за допомогою цвяшків, залиште висихати.
10
Зніміть хутро з фанери, покладіть деталі викрійки з боку міздрі, обведіть крейдою, викроїте деталі шапочки (дві деталі ковпачка, чотири деталі вушок, дві деталі козирка). Спочатку застрочити виточки ковпачка, зшийте ковпак пришийте вушка і козирок, виверніть хутром назовні і ушийте тасьми.
11
Розкладіть підкладкову тканину по косою, переведіть деталі викрійки, виріжте, зшийте, розгладьте і ушийте в шапку .