Як виробляти силу волі.

Сила волі - одна з основних якостей характеру, необхідне кожній людині, а деякі силу волі і прирівнюють до характеру. Виробляти це якість потрібно з самого дитинства, але, при бажанні, ви в будь-якому віці зможете виховати себе.
Інструкція
1
Щодня ми стикаємося з безліччю ситуацій, в яких можливе натренувати свою силу волі. Наприклад, вранці, коли так не хочеться вставати по будильнику. Замість того, щоб пролежати зайві півгодини, а потім, не поснідавши і зібравшись похапцем, побігти на роботу, встаньте чітко по дзвінку. У ці півгодини переможете своє друге ліниве «я» і зробіть зарядку, прийміть душ і приготуйте легкий сніданок. Ви переборіть себе і змусите зробити те, чого не хотіли, але, йдучи на роботу, ви обов'язково відчуєте задоволення. Воно є? Значить все правильно, і це плюс до вашої силі волі.
2
Не йдіть на компроміси з собою. Часто доводиться приймати рішення і спосіб вирішення, але нерідко вибираються легкі шляхи. Перестаньте так робити. Ніяких компромісів з собою бути не повинно, ви не на нараді. Легкий шлях не тільки не додає досвіду і погіршує результат, але і розслаблюють вашу силу волі. Одним словом, ви стаєте слабовольним. Завжди вибирайте той шлях, який об'єктивно краще для результату, а не для вашого самопочуття.
3
Проясніть для себе, для чого вам потрібна сила волі, що ви втрачаєте через її нестачі, а що придбаєте, якщо нарешті виробите її у себе. Запишіть на аркуші і повісьте над робочим столом або в самому видному місці. Щоразу, коли ви захочете відкласти щось на другий день, дивіться на свій запис і робіть.
4
Наступна вправа спирається на попередній пункт. Коли у вас виникає явне відчуття, що ось це ви сьогодні ну ніяк не хочете робити, в голові майнула думка «В будь-якій іншій раз, тільки не сьогодні», це означає, що ваша сила воля здає. Зафіксуйте ці думки і бажання як знак того, що саме зараз вам потрібно виконати або закінчити певну дію. Це повинно стати жирним покажчиком на те, що відкладати ніяк не можна.
5
Спорт найякісніше виробляє силу волі в людині. Мова йде не про активний відпочинок або фізичних вправах заради галочки, а саме про спорт, де важливий результат. Систематично долаючи себе, ви виховаєте характер. Наприклад, ви поставили собі мету - година активного катання на велосипеді. Але вже через 40 хвилин вам важко рухати педалями, а в голові знову з'являється зрадницька думка про припинення тренувань. Зробіть хвилинну перепочинок і проведіть наступні 20 хвилин верхом на велосипеді, а потім зафіксуйте свої відчуття. Ви знову задоволені? Чудово, ваша сила волі теж говорить вам спасибі.
Зверніть увагу
Вважається, що найкраще розвивати силу волі займаючись спортом (будь-яким, головне щоб систематично і не для галочки). Першим кроком у вихованні волі є ослаблення підпорядкування "умовним рефлексам", таким як сидіння біля телевізора. Помилка, яку допускає більшість людей, які хочуть виробити силу волі, полягає в тому, що люди занадто сильно тиснуть на свою психіку.
Корисна порада
Сила волі - одна з головних рис характеру людини. Нерідко навіть говорять "характер" замість "сила волі". Розвиток в собі сили волі - дуже важкий процес. Адже по суті своїй це насильство над собою, примус робити те, чого робити не хочеться, або навпаки, відмова від того, що дуже хочеться. На мій погляд, найкраще розвивати силу волі, займаючись спортом (будь-яким, головне щоб систематично і не для галочки).
Сила волі допомагає людині домогтися поставлених цілей. Без цієї риси характеру індивід може піддатися ліні і стати апатичним. Робота над собою допомагає стати вольовою людиною.
Інструкція
1
Перш за все, вам необхідно визначитися зі своїми життєвими цілями. Без чітких завдань і конкретних бажань складно змусити себе щось робити. Подумайте, які пріоритети у вас є, що для вас важливо, яким ви бачите своє ідеальне майбутнє. Намагайтеся не мислити штампами, прийнятими в суспільстві. Сім'я, кар'єра, дім, машина, дача - все це може виявитися зовсім не вашим. Якщо ви приймете помилкові цінності за власні, вам буде дуже складно домогтися бажаного результату. Не бійтеся йти по життю нестандартним шляхом. У підсумку, якщо це дійсно те, що вам потрібно, саме ця дорога виявиться найпростішою, приємною, легкої і короткою.
2
Не бійтеся мріяти по-крупному і ризикувати. Деякі люди і раді б взятися за здійснення давно задуманого, але не наважуються зробити перший крок. Сміливість в починаннях дає необхідний драйв, і людині легше побороти власну лінь. Такого індивіда називають вольовим, а насправді він лише захоплений своєю справою і не боїться труднощів.
3
Вірте в те, що всі ваші старання увінчаються успіхом. Ця надія не дасть вам зійти з наміченого шляху. Саме впевненість у власних силах стає одним з потужних мотиваційних важелів, які допомагають розвинути силу волі і подолати звичку лінуватися. Адже якщо індивід заздалегідь налаштовується на невдачу, провал, перше ж перешкоду стане для нього зручним приводом припинити свої спроби змінити життя на краще.
4
Для сили волі вам знадобиться терпіння. Вчіться чекати і жити в умовах тимчасових труднощів і незручностей. Виробляйте терпимість до оточуючих. Тільки терплячому людині під силу залишитися вірним своїм ідеалам і цілям, незважаючи ні на що.
5
Боріться проти ліні. Якщо вам дуже потрібно щось зробити, але абсолютно не хочеться, просто вимкніть усі думки і приймайте за роботу. Повірте, цей спосіб працює. Лише почавши діяти, ви самі не помітите, як втягнетеся в процес. Крім того, слід нагороджувати себе за суттєві досягнення. Часом людина тільки доб'ється чогось, як одразу ставить собі нову, більш високу планку. Зрештою, він почувається загнаної конячкою і готовий все кинути. А якби він фіксував кожен прорив в розпочатій справі, хвалив себе і балував, йому легше було б дійти до фінішної прямої.
6
Укладіть з собою договір, що будете займатися неприємним, але дуже потрібною справою якийсь певний проміжок часу. Встановлені рамки допоможуть вам знайти сили для роботи. Не забувайте про своїх кінцевих цілях. Якщо задача ще актуальна, ви будете намагатися досягти її.