Як навчитися в'язати тапочки. Як правильно пов'язати тапочки.

Акуратно пов'язані домашні тапочки - виріб чарівне, затишне і неповторне. Якщо набити руку в подібному майстерності, можна виготовити чудові подарунки для всіх своїх близьких. Для самовязанной взуття не потрібно великої кількості матеріалу - досить залишків різнобарвною пряжі середньої товщини. Навчитися в'язати тапочки простіше на основі магазинних перфорованих устілок, які послужать вам готовим шаблоном.
Вам знадобиться
  • - пара перфорованих устілок;
  • - клубок основної нитки;
  • - контрастна нитка;
  • - гачок;
  • - сувора нитка;
  • - циганська голка;
  • - ножиці;
  • - захисний матеріал;
  • - декоративні елементи за бажанням.
Інструкція
1
Купіть в магазині взуття устілку підходящого розміру. Виріжте невеликі шматки захисного матеріалу для зносостійкості (стару натуральну або штучну шкіру, замшу або щільну оббивну тканину). Прошийте його з зовнішньої сторони кожної устілки вручну за допомогою штопальної голки і суворою нитки. Зайві частини матеріалу акуратно зріжте.
2
Приступайте до в'язання верху в'язаних тапочок. Зробити це буде просто - слід постійно прикладати недов'язаний полотно до верху устілки і нозі майбутнього господаря взуття. Починайте перший ряд деталі з ланцюжка повітряних петель (її довжина - це ширина стопи сантиметра на 3 нижче основи мізинця).
3
Далі в'яжіть стовпчики з накидами, поступово зменшуючи петлі з двох сторін. Для цього на початку кожного другого ряду пров'язуйте разом пару петель стовпчиками без накиду, а в кінці ряду не довязивайте по одному стовпчику. Коли довяжете верхню частину тапочок до закінчення великого пальця, затягніть робочу нитку і закінчуйте роботу. У вас повинні вийде дві деталі у вигляді трикутників з тупим кінчиком.
4
Виконайте в'язані устілки тапочок (внутрішня частина підошви) - вони повинні стати близнюками магазинних устілок (нижньої частини підошви). Робіть прямі і зворотні ряди стовпчиків з накидом. Звіряючись за готовим шаблоном, виконуйте необхідні убавленія і додавання. Прибавки робляться через ряд: з одного стовпчика з накидом - відразу два.
5
Обвяжіте готові деталі тапочок по периметру ниткою контрастного кольору. Тут найкраще підійдуть прості стовпчики без накидов. При обв'язування підошви складіть всі її частини разом (магазинну - захисним полотном вниз, в'язану покладіть зверху). Ваше завдання - не тільки прикрасити устілки, але і з'єднати їх разом.
6
Зберіть взуття з готових частин: прикладіть верх вироби до підошви і прикріпіть її стовпчиками без накиду. Якщо вам вдалося правильно пов'язати тапочки -шлепанци, можна прикрасити їх вишивкою, помпончікамі або аплікацією на свій смак.