Як вивчитися на кінолога.

Є люди, які хочуть пов'язати свою професію з собаками. Але якщо на ветеринарного лікаря можна вивчитися в багатьох містах Росії, то факультети або курси кінологів ще треба пошукати. З такою освітою можна відкривати свій розплідник, вести племінну роботу, проводити експертизу в рингу або працювати в кінологічної службі МВС. Головне в цій професії - справжня любов до собак, витримка, витривалість. На кінологів успішно навчаються як юнаки, так і дівчата.
Інструкція
1
Для початку потрібно визначитися зі спеціалізацією в кінології. У більшості навчальних закладів, що випускають таких фахівців пропонується навчання за спеціальностями: - інструктор з племінного розведення; - дресирувальник; - зооінженер з кваліфікацією кінолог; - експерт по екстер'єру. Визначитися потрібно тому, що незважаючи на схожість навчальних програм, відрізняється і навчальний курс, і професійна область, в якій ви застосуєте отримані знання. Адже один хоче професійно займатися розведенням, інший - судити в рингу, а третій - працювати в поліції або МНС.
2
Існують до того ж вузи, коледжі та курси кінологічної спрямованості. Форма навчання може бути очною, вечірньою, заочною. У вузах і технікумах як правило дається більш фундаментальну освіту - частковий або повний курс ветеринарної медицини, теорія і практика дресирування, зоопсихології, основи генетики та селекції, екстер'єру порід. А на курсах, які тривають кілька місяців зібрано потроху звідусіль, але основний упор робиться на ту спеціальність, яка буде позначена у вашому дипломі.
3
Якщо вас цікавить вища кінологічний освіту, то вам допоможуть у ТСХА ім. Тімірязєва, в Москві, правда основний напрямок там - «зооінженер», а вузьку спеціалізацію можна вибрати на останніх курсах. Цей же вуз пропонує і заочні кінологічні курси. Є кінологічний відділення і в Московській ветеринарній академії та ветеринарно-кінологічної школі. Є спеціальність «менеджмент в кінології» в Академії безпеки та права в Московській області, - філії в містах Щелково, Балашиха, Черноголовка. Також вас готові прийняти в Санкт-Петербурзькому державному аграрному університеті на зооінженерному факультеті за фахом біолог зі спеціалізацією «кінолог». Правда ці вузи в основному спрямовані на підготовку експертів і фахівців з племінної справи.
4
Якщо ж ви маєте намір після навчання поступити на службу в правоохоронні органи, то вам пряма дорога в Пермський інститут ФСВП Росії, оскільки тільки тут готують кінологів виключно для органів правопорядку і силових структур. Тут дається чіткий упор на затримання, охорону і конвоювання засуджених, а також - криміналістику. При вузі є і коледж.
5
Середня спеціальна освіта можна отримати в Московському будівельному технікумі №38 за очною та заочною формами навчання. У регіонах теж існує багато технікумів, що випускають з цієї спеціальності. Вам слід звернутися в одне з цих закладів: Архангельський аграрний технікум, Костянтинівський сільськогосподарський технікум, коледж при УРГСХА в Єкатеринбурзі. У г.Волоколамске Московської області є зооветтехнікум, що готує за спеціальностями: «кінолог», і «ветфельдшер». У Псковській області в г.Себеж в Ідріци сельхозтехникум навчить спеціальністю «кінолог», і «ветеринар-кінолог». У всі вищеперелічені технікуми зарахування проводиться за результатами ЄДІ на базі 9 та 11 класу.
6
Можна обмежитися і курсами, правда найчастіше вони заочні і платні, зате є можливість швидко освоїти професію, перебуваючи в будь-якій точці країни. По-перше це курси при РКФ, за спеціальностями суддя по породі і суддя з робочих якостей. У Краснодарському клубі собаківництва «Захист Тварин», проводиться підготовка експертів-стажистів і кінологів-любителів. У Ростові-на-Дону можна прослухати заочні курси в РСКЦ «Монарх», засновані при Російському Державному Аграрному Заочному університеті.