Як доглядати за шкіряним одягом. Як почистити хутро рудої лісі.

Шкіра - один з найдавніших матеріалів для створення одягу і присутній практично в будь-якому гардеробі. Одяг зі шкіри завжди актуальна, адже вона еластична, міцна, захищає від вітру і в той же час дихає. Залежно від способу обробки поверхня шкіряних виробів може бути блискучою, бархатистою, м'якою або жорсткою. Але щоб зберігати привабливість довгий час, шкіряному одязі необхідний особливий догляд.
Вам знадобиться
  • - нашатирний спирт;
  • - уайт-спірит;
  • - гліцерин;
  • - гліцеринової мило;
  • - касторове масло ;
  • - молоко;
  • - засіб для догляду за шкіряним одягом.
Інструкція
1
Купивши річ з натуральної шкіри, перевірте, наскільки вона влагоустойчива. Капніть трохи води в непомітному місці. Якщо вода вбирається в шкіру, будь-яка волога буде залишати на цьому предметі некрасиві плями. Такий одяг треба берегти від дощу і ні в якому разі не можна прати або чистити з використанням рідин.
2
Ніколи не періть шкіряний одяг в пральній машині. Це робить її жорсткою, з поверхні шкіри сходить фарба, з'являються заломи, а плями рідко зникають повністю.
3
Гладьте шкіру з виворітного боку, при низькій температурі і обов'язково через два-три шари марлі.
4
Ніколи не сушіть одяг з натуральної шкіри на батареї. Робити це можна тільки на плічках при кімнатній температурі.
5
Для зберігання шкіру не можна прибирати в поліетиленові мішки. Ніколи не зберігайте одяг зі шкіри у вакуумних пакетах. Щоб зберегти зовнішній вигляд такого одягу, розвішуйте її на плічках і в чохлах з дихаючого матеріалу. Слідкуйте, щоб плечики не висіли занадто тісно, від тривалого здавлення на натуральній шкірі з'являються заломи.
6
Щоб позбутися специфічного запаху нової шкіряного одягу, можна пересипати річ меленою кавою і залишити приблизно на добу. Цей спосіб підійде тільки для одягу з темної шкіри, на світлих речах кави може залишити плями.
7
Натріть гліцеринове мило на тертці і розведіть теплою водою до кашкоподібного стану. Ганчірочкою, змоченою в цій суміші, можна видаляти нескладні забруднення. Після видалення плями відполіруйте шкіру сухою тканиною і змастіть кремом для шкіряного одягу. Крем для взуття не підійде. Він робить шкіру більш жорсткою.
8
Щоб одяг зі шкіри довше залишалася м'якою і зберігала свій колір, періодично чистіть її сумішшю мильної піни і нашатирного спирту. Потім протирайте річ суконкой, змоченою гліцерином, касторовою олією або вазеліном. Світлу шкіру протирайте сирим молоком. Це допоможе зберегти білизну і м'якість.
9
Плями від кулькової ручки можна відтерти ганчірочкою змоченою в молоці. Інші чорнило видаляйте теплою водою або уайт-спиритом.
10
Не залишайте речі зі шкіри надовго на яскравому сонці. Шкіряний одяг дуже легко вигоряє.
11
Не намагайтеся позбутися сильних забруднень самостійно. Довіртеся професіоналам. У спеціалізованій хімчистці вам не тільки видалять плями з одягу, але і пофарбують або покриють захисним водовідштовхувальним складом, за вашим бажанням.