Як вивчитися на провідника. вивчитися на провідника поїзда.

Робота провідником поїзда завжди була пов'язана з романтикою. Можливість об'їздити пів-країни приваблює не лише студентів, бажаючих підробити на літніх канікулах, а й тих, для кого дорога - покликання. Оволодіти новою професією можна за лічені місяці.
Вам знадобиться
  • - анкета-заява про вступ;
  • - медична довідка;
  • - 6 фотографій 3х4 см;
  • - копія паспорта;
  • - копія трудової книжки;
  • - копія документа про освіту (атестат, диплом);
  • - копія ІПН;
  • - копія пенсійного страхового свідоцтва;
  • - військовий квиток;
  • - копія медичного полісу.
Інструкція
1
Дізнайтеся про можливість пройти навчання на провідника залізничного вагона в місцевому відділенні РЖД, в відділі кадрів пасажирського депо. Отримати цю професію можна в спеціалізованих навчальних закладах (коледжах, технікумах, училищах) або на короткострокових курсах провідників, організованих при залізничних ВУЗах або коледжах. В середньоспеціальних навчальних закладах здобуття професії займе 9-10 місяців. Курси, залежно від навчального плану, можуть тривати 1-3 місяці. На навчання приймаються чоловіки та жінки від 18 до 45 років з середньою освітою. Але краще уточнити умови безпосередньо при вступі. У більшості випадків майбутні провідники навчаються абсолютно безкоштовно.
2
Запишіться на попередню співбесіду. Для вступу на курси ніяких іспитів здавати не буде потрібно, однак важливо справити хороше враження на комісію з прийому документів. Майбутній провідник повинен справляти враження врівноваженої, відповідального і акуратної людини. Пройдіть медичну комісію і здайте всі необхідні документи. Провідник повинен володіти хорошим здоров'ям і бути стресостійким. Реально підійдіть до оцінки власного здоров'я.
3
Після вивчення теоретичної частини вам належить познайомитися на практиці з пристроєм вагона, обов'язками провідника , а потім здати іспити, після чого вас допустять безпосередньо до самої роботи. Пройдіть стажування, відправившись в поїздку з провідником. Перед стажуванням оформите санітарну книжку, пройдіть всіх необхідних лікарів. Після успішного проходження практики вам вручать посвідчення провідника залізничного вагона 3-го розряду. Як правило, на курсах провідників сприяють при працевлаштуванні на роботу (як тимчасове, так і постійному).
4
З посвідченням провідника ви можете звернутися в будь-яке відділення РЖД і дізнатися про наявність вільних вакансій. Пройшовши курси підвищення кваліфікації через два роки, то підніміть свій розряд до 4-го, що дасть вам право їздити на фірмових поїздах та позитивно позначиться на заробітній платі.