Як позбутися запаху лінолеуму.

Неприємний хімічний запах лінолеуму дратує покупців. Саме він, стверджують маркетологи, є частою причиною відмови від покупки цього підлогового покриття. Однак від запаху можна легко позбутися.
Інструкція
1
Якщо запах виходить від щойно придбаного відрізу лінолеуму - не варто сильно хвилюватися - «аромат» більшою частиною виходить від зрізів матеріалу (якщо, звичайно, якість лінолеуму спочатку підтверджується відповідним сертифікатом). Це запах тих хімічних сполук, які використовувалися при виробництві лінолеуму . В нормі цей запах через пару днів-тиждень після покупки обов'язково вивітриться, і лінолеум перестане виділяти мікрочастинки хімічних сполук у повітря. Для того щоб прискорити процес, після покупки підлогового покриття, розстеліть лінолеум зовнішньої стороною вниз і залиште в провітрюваному приміщенні на два-три дні. Ця процедура не тільки допоможе вирівняти лінолеум перед укладанням, але і позбавить від нав'язливого запаху покриття.
2
Однак якщо запах тримається тривалий час, варто задуматися про якість покриття. Звичайно, можна спробувати позбутися від запаху за допомогою певних методів: так, в приміщенні з новим лінолеумом можна спробувати запалювати свічки, які мають властивість спалювати в полум'я неприємні запахи.
3
Також можна зробити спробу видалити запах шляхом багатократної обробки підлогового покриття розчином оцет, який, будучи розчином слабкої кислоти, допоможе видалити запахи.
4
Може допомогти і часте провітрювання приміщення, в якому був покладений новий лінолеум.
5
Якщо методи не принесли бажаного ефекту, то, швидше за все, придбане покриття відноситься не до домашнього варіанту, а випущений для комерційного або напівкомерційного застосування у виробничих приміщеннях, складах, т.п. Тому попередньо перед покупкою покриття потрібно перевірити сертифікат якості у продавця, який гарантує безпеку продукту. Адже наявність запаху не тільки дратує - він сигналізує про виділення різних хімічних сполук, небезпечних для здоров'я людини. Тому, якщо лінолеум продовжує «пахнути» місяць і більше, незважаючи на всі вжиті заходи, варто насторожитися і задуматися про зміну підлогового покриття.