Як зробити колаж в gimp.

Багатьох користувачів, які вирішили спробувати змінити ОС Windows на Linux, завжди лякав питання заміни вже звичного програмного забезпечення на його аналоги. Наприклад, в Linux є аналог Adobe Photoshop - утиліта Gimp. Інтерфейс цього графічного редактора побудований інакше, хоча більшість функцій залишилися незмінні.
Вам знадобиться
  • Програмне забезпечення Gimp.
Інструкція
1
Насамперед, вам необхідно встановити Gimp. Для цього натисніть меню «Система», виберіть розділ «Адміністрування» і запустіть «Менеджер пакетів Synaptic» або «Центр додатків». Встановіть Gimp, ввівши в пошуковий рядок однойменну команду.
2
Запускається програму з меню «Додатки» і розділу «Графіка». Після появи на екрані головного вікна програми, натисніть клавіші Ctrl + O (відкрити файл) і виберіть для завантаження два зображення. Для створення колажу можна використовувати значно більшу кількість фотографій. Даний приклад буде розглянуто саме на двох фотографіях.
3
Для тренування можливе використання будь-яких картинок з інтернету, наприклад, квітку і портрет дитини або якого-небудь мультиплікаційного героя. Мета даного колажу - розмістити дитину в бутоні квітки, ілюструючи приказку «Діти - квіти життя».
4
Скористайтеся інструментом «Розумні ножиці», щоб виділити контур дитини або мультиплікаційного героя на фотографії. Якщо ви користуєтеся даними редактором в перший раз, а раніше використовували Adobe Photoshop, ножицями потрібно користуватися, як інструментом «Магнітне ласо».
5
Тепер виділення необхідно скопіювати. Для цього натисніть меню «Правка» і виберіть пункт «Копіювати». Перейдіть до другого зображенню, натисніть меню «Правка» і виберіть пункт «Вставити як шар». Щоб зняти виділення з вставленого фрагмента натисніть меню «Виділення» і виберіть пункт «Зняти».
6
Зверніть увагу на менеджер шарів - ви побачите, що з'явився новий шар. Вимкніть фоновий шар, який знаходиться нижче. Скористайтеся інструментом «Розмивання», щоб обробити краї шару, де було виділення.
7
Знову натисніть на значок видимості шару, щоб відобразити всі шари. Перетягніть зображення дитини на бутон квітки. Якщо дитина опинилася більше квітки, необхідно зменшити шар з фотографією дитини. Для цього натисніть меню «Шари» і виберіть «Розмір шару». Зменшіть шар і застосуєте зміни.
8
Для переміщення дитини в бутон квітки скористайтеся інструментом «Переміщення». Додайте дитини по центру бутона. Тепер залишилося зберегти отриманий колаж. Натисніть клавіші Ctrl + S, виберіть формат jpeg, введіть назву файлу і натисніть кнопку «Зберегти».