Як домогтися гнучкості.

Рівень гнучкості тіла каже про стан суглобів, зв'язок і м'язів. Якщо людина без особливих зусиль скручується в хребті і виконує багато інших складні рухи, то можна сказати, що він гнучкий. Підвищити гнучкість тіла допоможуть вправи на розтяжку і скручування.
Інструкція
1
Встаньте прямо, руки підніміть вгору, пальці з'єднайте в «замочок». На вдиху направте вперед коліна, таз, живіт, груди. Хребет прогните назад дугою, підборіддя опустіть до основи шиї. Дихайте спокійно, якщо відчули тремтіння в тілі, то виходьте з пози. Повернення відбувається таким чином: на вдиху спочатку направте назад коліна, потім стегна, випрямтеся в хребті.
2
Ноги розташуйте на ширині плечей, руки опустіть вздовж тіла. З видихом нахиліть корпус до стегон. Тягніться грудьми вперед, долоні розмістіть на гомілках. На вдиху випрямтеся.
3
Встаньте на праве коліно, ліву ногу відведіть убік, руки підніміть вгору. З видихом нахиліть корпус боком до лівої ноги, максимально зігнувши хребет. Затримайтеся на 1 хвилину в позі. З вдихом повністю випрямтеся. Поміняйте ноги місцями і зробіть нахил вправо.
4
Сядьте на підлогу, ноги розведіть в сторони, руки підніміть вгору. З видихом нахиліться грудьми до підлоги, долоні розмістіть на підлозі перед собою. Постарайтеся максимально розслабити м'язи ніг, це дозволить нагнутися поступово ще нижче до підлоги. Через 3 хвилини повільно випрямтеся.
5
Встаньте на коліна, руки опустіть вздовж тіла. На вдиху розкрийте грудну клітку, відведіть плечі назад, опустіться долонями на п'яти, направивши таз вперед. Сідниці намагайтеся підняти від п'ят якнайвище, підборіддя нахиляйте до основи шиї. Через 20 секунд на вдиху відштовхніться долонями від п'ят і встаньте прямо.
6
Сядьте між п'ят, сідниці повністю опустіть на підлогу. Якщо це положення тіла для вас важко реально, то чуть приподнимитесь над підлогою, через кілька занять ви зможете легко сідати в позу. Якщо вправа ви виконуєте без больових відчуттів, то нахиліться назад і зіпріться на лікті. Найбільш складна позиція даної розтяжки - повне опускання спини на підлогу. Виконуйте вправу 1 - 4 хвилини в залежності від фізичних відчуттів.