Як провести семінар для вчителів.

В сучасній освіті змінюються стандарти, програми навчання, та й самі діти від року до року стають іншими. Тому навіть для досвідчених вчителів корисно буває відвідувати семінари з метою отримання нових знань, тренування навички роботи з різними категоріями дітей.
Вам знадобиться
  • - лекційний матеріал по темі вчителя;
  • - DVD-диск з фрагментами фільму по темі.
Інструкція
1
Перед проведенням семінару необхідно познайомитися з учителями особисто або за допомогою організатора групи. Це дає можливість більш адресно давати знання з теми. Знайомство з аудиторією може статися і на самому початку семінару. При цьому, знайомство повинно бути двостороннім. Необхідно представитися і повідомити слухачам область свого інтересу, в якій ви можете давати поглиблені знання. Це налаштовує аудиторію на підготовку питань і довірлива розмова.
2
Для актуалізації теми демонструється фрагмент документального або художнього фільму, де не дані однозначні відповіді на питання, які цікаві і слухачам семінару. Наприклад, фахівець з екрану висловлює свою думку або вступає в дискусію зі своїм опонентом. Далі до цієї дискусії можуть приєднатися і присутні на семінарі вчителі. Дискусія може бути не закінчена і, для того щоб прийти до правильного висновку, ведучий семінару може почати викладати теоретичну частину свого лекційного матеріалу, тобто надати знання, які на цьому етапі стають актуальними для всіх.
3
На основі отриманої інформації робиться висновок. Колектив вчителів знаходить узгоджену позицію з проблемного питання з опорою на нове знання. Закріплення цього знання проводиться у формі ділової гри, де вчителями пропонуються для вирішення реальні проблеми. Особливо, якщо ці ситуації що раніше не досліджувалися в колективі або по ним так і не було прийнято конкретного рішення.
4
Для проведення ділової гри «Психолого-педагогічна консультація», усі члени групи повинні знайти собі місце за певним столом, на якому вже стоїть табличка з тією роллю, яку педагоги будуть виконувати: лікарі, досвідчені батьки, психологи, адміністрація школи , вчителі початкових класів. За правилами гри, учасники можуть відповідати на поставлене запитання тільки з позиції своєї ролі, незалежно, ким вони реально працюють в освітній установі. Учитель, який має конкретну проблему, звертається до цих фахівців за допомогою. Всі поради та рекомендації він далі аналізує і вибирає те, що вважає найбільш прийнятним. Питань може бути декілька, тому учасники після кожної дозволеної ситуації міняються місцями (або ведучий змінює картки на столах). Таким чином, кожен вчитель може побувати в 3-4-х ролях, що дає йому можливість актуалізувати свій різноманітний життєвий досвід, навчитися дивитися на ситуацію з різних рольових позицій, приймати зважене рішення на основі багатьох знань.
5
Закінчити семінар можна проведенням бесіди вчителів з ведучим семінару по суті залишилися неясними питань, а також плануючи подальші актуальні семінари для даного колективу.
Зверніть увагу
Бажано знати учасників по іменах або уточнювати ці відомості в процесі особистісних висловлювань вчителів у процесі навчання. Це створює обстановку довіри, особистісної значущості кожного.
Корисна порада
До початку семінару доцільно попросити адміністрацію навчального закладу провести анкетування вчителів щодо виявлення запитів по темі семінару.