Як мити паркетну дошку.

Одне з найбільш екологічних і красивих підлогових покриттів - це паркет. Він виглядає однаково стильно і в діловому кабінеті, і в інтер'єрі спальні. Щоб зберегти паркетне покриття гладким і елегантним на довгі роки, потрібно правильно за ним доглядати.
Вам знадобиться
  • - м'які засоби для миття паркету;
  • - м'яка щітка, фетрові ганчірки;
  • - мастика;
  • - електронатирач.
Інструкція
1
Мийте паркетну дошку не частіше одного - двох разів на рік, використовуючи при цьому теплу чи воду. Пам'ятайте, що гаряча вода, також як і тривалий вплив вологи можуть пошкодити і деформувати плашки, паркет вздуется.
2
Регулярно протирайте підлогу добре віджатою ганчіркою, у воду при цьому додавайте спеціальні м'які засоби для миття паркету. Не використовуйте звичайні засоби для миття підлоги, тому що вони занадто їдкі і здатні пошкодити лакове покриття.
3
Коли паркет висохне, натріть його мастикою на скипидарною або водорозчинній основі за допомогою м'якої щітки (мастика додасть підлозі блиск і гладкість, оновить покриття). Можна також натерти підлогу електрополотером зі обертової щетиною, а потім відполірувати фетровому тканиною. Раз на тиждень натирайте паркет воском.
4
Якщо паркет тільки що поклали, доглядайте за ним ще більш дбайливо. Першу вологе прибирання проведіть тільки через два тижні після лакування. Врахуйте, що пересувати і ставити меблі також можна тільки через два тижні після монтажу.
5
При догляді за паркетом враховуйте складу лаку. Особливо дбайливого поводження вимагає покриття з лаку на водній основі. Пам'ятайте, що паркет, покритий масляним лаком, має відкриті пори, і важливо не допускати заливання такої підлоги водою. Як тільки вода потрапила на паркет, відразу протріть його ганчіркою і дайте просохнути.
6
Сліди від собачих і котячих лап, від брудного взуття відразу періть вологою м'якою ганчіркою. Щоб видалити сильні забруднення, використовуйте спирт або бензин. Нанесіть невелику кількість на м'яку фетровий ганчірку і обережно протріть залишки жиру, чорнила, крему для взуття та інші можливі забруднення.
Зверніть увагу
Слідкуйте за тим, щоб бруд і пісок прибиралися вчасно, оскільки вони діють на лаковане покриття як терка, дряпаючи і пошкоджуючи гладку поверхню.
Корисна порада
Біля входу в будинок обов'язково покладіть килимок, щоб вся грязь залишалася на ньому. Ніжки меблів оклейте фланеллю, фетром або м'яким повстю. Якщо на паркеті лежить килим, частіше вибивайте його, видаляючи пісок і пил, які натирають паркет і позбавляють його блиску.