Як обрізати фруктові дерева.

Як відомо, недостатньо просто посадити в саду яблуню і спокійно чекати від неї врожаю. Цілком можливо, вам і вдасться отримати кілька яблук подібним способом, але якщо ваша мета - трохи більш рясне плодоношення, про фруктових деревах необхідно постійно дбати. Один з найважливіший елементів у формуванні здорового продуктивного росту - регулярна обрізка. Але як же обрізати правильно?
Вам знадобиться
  • - секатор або садові пила;
  • - садовий вар.
Інструкція
1
Обріжте щойно придбаний саженец.Многіе не знають, що після посадки всі саджанці плодових дерев також необхідно обрізати. Яким би дивним це не здавалося, подібна маніпуляція не тільки допомагає рослині краще вкоренитися, але і є запорукою успішного розвитку скелетних гілок і подальшого рясного плодоношення. Отже, після посадки вашого дворічного саджанця укоротите всі бічні гілки до 30-35 см. Тепер найвідповідальніший момент - укорочення центрального провідника. Маківку основного пагона ображати на 20-25 см від самої верхньої точки так, щоб поблизу з місцем зрізу виявилася невелика гілочка. Процедура ця по функції своєї нагадує прищипивание коренів - ваш саджанець не прагнутиме дістати до проводів, а почне посилено формувати бічні гілки.
2
У міру необхідності проводите оздоровлюючу обрізку фруктових дерев. Через два роки після посадки обріжте всі гілки-конкуренти основним гілкам, а також поплутані, хворі і зростаючі всередину крони. Ці заходи необхідно проводити для формування рівномірної крони і поліпшення постачання листя сонячним світлом. Уникайте згущене крони, оскільки це послаблює урожай і часто призводить до розвитку захворювань. Також в цей період ображати всі провідні гілки і стовбур на 1/3 або 2/3 якщо це необхідно.
3
Обрізка потрібна не тільки при формуванні молодого дерева. Старі дерева також потребують цієї процедури з метою оздоровлення і загального омолоджування. Щорічно ранньою весною чи пізньою осінню видаляйте старі, хворі та засохлі гілки, а також безперспективні, слабкі і створюють зайву кустистость крони. Але з обрізанням старих дерев потрібно бути дуже обережними, оскільки надмірне проріджування може дуже сильно послабити рослину і замість позитивного результату забезпечити строго протилежний.
Зверніть увагу
Люблячи обрізка для дерева - величезний стрес. Проводити цю процедуру можна тільки пізньої осені та ранньою весною до початку сокоруху. Всі зрізи обов'язково обробляйте садовим варом або олійною фарбою.
Корисна порада
При обрізанні яблуні і груші гілочки можна зрізати як на кільце, так і на пеньок (тобто залишати невеликий стирчить ділянку гілки), всі кісточкові обрізайте тільки на кільце.