Як розрахувати вагонку. Як розрахувати скільки потрібно вагонки.

Вагонка - популярний оздоблювальний матеріал, який може бути використаний як для зовнішніх, так і для внутрішніх плоских поверхонь приміщення. Що ж стосується різновидів вагонки, то вона може бути дерев'яною і пластиковою. Однак якою б гарною не була вигонка, якщо не виконати правильний підрахунок цього оздоблювального матеріалу, неминучі розчарування, оскільки не вдасться досягти бажаного оформлення приміщення.
Вам знадобиться
  • - рулетка;
  • - калькулятор.
Інструкція
1
Виміряйте довжину, ширину і висоту приміщення, яке буде обшивати вагонкою.
2
Виміряйте довжину і ширину матеріалу, а також товщину дошки. Припустимо, довжина дерев'яної вагонки становить 6000 мм, ширина - 95 мм, а товщина - 2 сантиметр. Площа однієї такої деталі становить 0,57 квадратних метрів, а обсяг - 0,0114 кубічних метрів.
3
Поділіть площа стін (площа знаходиться шляхом множення довжини на ширини) на 0,57, тобто, площа однієї вагонки. Природно, такі розрахунки мають на увазі, що вся вагонка буде використана без залишку, проте в реальному житті такого не буває. Зважаючи на це, скоректуйте отриману величину на 10-15 відсотків (на випадок виникнення браку, відходів і інших дефектів). Результат дозволяє визначити кількість необхідної вагонки в штуках.
4
Помножте кількість необхідної вагонки в штуках на 0,0114 і отримаєте розраховану величину в кубічних метрах.
5
Подібний розрахунок зручний лише в тому випадку, коли довжина стіни кратна довжині однієї палиці вагонки. Для прикладу, довжина стіни складає 3 метри, а довжина вгонки - 6 метрів. Тобто, в цьому випадку вагонка ріжеться навпіл: отримана довжина якраз і відповідає довжині кімнати. Крім того, в даний час можна купити на будівельному ринку вагонку потрібної вам довжини, що значно скоротить відходи.
Зверніть увагу
Уважно обраховуйте все величини: якщо допустити при розрахунку хоч однієї з них помилку, це значно вплине на кінцевий результат.
Корисна порада
При визначенні площі стін обов'язково зменшіть її на розраховану площу вікон і дверей. До речі, залишки вагонки можуть бути використані для закладення отвору біля вікон і дверей.