Як визначити кількість світильників. Як расчитать кількість точкових світильників.

Неправильно виконане освітлення може не тільки створити дискомфорт, а й стати причиною хвороби очей. Тому до проектування і монтажу електромережі, а зокрема, визначення кількості світильників, слід поставитися відповідально.
Вам знадобиться
  • - рулетка;
  • - калькулятор;
  • - таблиця з коефіцієнтами запасу;
  • - таблиця з коефіцієнтами використання.
Інструкція
1
Виміряйте за допомогою рулетки довжину, ширину і висоту приміщення, для якого потрібно розрахувати кількість світильників . Знайдіть площу приміщення, тобто його довжину помножте на ширину.
2
Визначте коефіцієнт запасу. Його показник залежить від інтенсивності використання світильників , ступеня забруднення цих джерел світла і частоти їх технічного обслуговування. Значення коефіцієнта може варіюватися в межах від 1,2 і 2. Визначення даного коефіцієнта здійснюється на підставі спеціальних таблиць.
3
Знайдіть коефіцієнт використання. Для цього за спеціальними таблицями спочатку знайдіть коефіцієнт відбиття стелі, стін, а також статі. Так, поверхня білого кольору відбиває світло на 70-80%, світла поверхня - на 50%, поверхня, пофарбована в сірий колір - на 30%, темно-сіра поверхня - 20% і темна поверхня здатна відбивати світло лише на 10%. Знаючи це, розрахуйте коефіцієнт використання за формулою:? = S/((h1-h2) (a + b)), в якій? - Коефіцієнт використання, S - площа приміщення, h1 - висота приміщення, h2 - висота розрахункової поверхні, а (a + b) - напівпериметр, тобто сума довжини і ширини приміщення.
4
Розрахуйте потрібне кількість світильників за формулою: N = (E * S)/(U * n * Фл * Кз), де N - кількість необхідних світильників , E - необхідна освітленість горизонтальної поверхні, U - коефіцієнт використання, n - кількість ламп в одному освітлювальному приладі, Фл - світловий потік однієї лампи і Кз - коефіцієнт запасу.
Зверніть увагу
Пам'ятайте: для кожного приміщення є свої норми освітлення! Ігнорувати це не можна!
Корисна порада
Найменша освітленість у приміщеннях з комбінованою системою освітлення (лампи розжарювання і люмінесцентні лампи) повинна вибиратися як для люмінесцентних ламп.