Як лікувати грижу хребта.

При лікуванні грижі хребта важливо приділити увагу зняттю набряку і запалення, відновленню і поліпшенню кровопостачання нервів і тканин, тобто купірувати гострі напади. Подальший комплекс заходів включає методи фізичного впливу.
Інструкція
1
Щоб полегшити біль, необхідно приймати болезаспокійливі засоби, а для зняття запалення показані нестероїдні протизапальні препарати. Біль при хребетної грижі може бути дуже сильною, тому на час гострого нападу рекомендований повний спокій, додання тілу позиції, в якій біль трохи стихає. З медичних препаратів зазвичай ефективні комплекси вітамінів групи B, які забезпечують харчування нервів, а якщо захворювання супроводжується остеопорозом, то потрібно приймати кальцієві кошти.
2
Лікувальна гімнастика при хребетної грижі спрямована на розвиток рухливості хребта , витягування суглобів, загальне оздоровлення організму. Основною комплекс складається з вправ, виконуваних лежачи - підйоми ніг, зігнутих і прямих, перевороти тулуба, опрацювання преса і м'язів спини, підйоми тазу. Згинання та розгинання хребта , стоячи на колінах, в позі кішки, допомагає зробити тканини еластичними, поліпшити їх кровообіг. З усіх видів спорту показані плавання і йога.
3
Спеціальне витягування хребта на вібруючому апараті слід проводити тільки після здачі всіх аналізів, що включають отримання знімків хребта , за якими можна визначити локалізацію і розмір грижі. Те ж відноситься і до курсів масажу і мануальної терапії - тільки після консультації з нейрохірургом, який видасть свій висновок, слід звертатися до мануального терапевта.
4
Застосовуйте мазі і розтирання як в гострому періоді, так і в стані ремісії - можна використовувати готові протизапальні і знеболюючі засоби, а можна приготувати компреси і мазі самостійно. Зберіть трави з протизапальною дією - береза, череда, чистотіл, кульбаба, полин і т.д. Приготуйте настій і втирайте його в хребет. Компреси з кінського жиру добре знімають біль, тримати їх потрібно не менше двох днів. Чергування компресів з ялицевої олії і меду робить на стан тканин сприятливу дію - йде запалення, купірується біль.
5
Оперативний метод лікування грижі полягає у видаленні деформованого хребетного диска. Метод неефективний і чреватий рядом ускладнень.