Як підвищити хороший холестерин.

Відомо, що холестерин, який перебуває в плазмі крові, міститься не в чистому вигляді, а в комплексі з білками, так званими ліпопротеїновими комплексами, які володіють різними фізико-хімічними властивостями, причому різна впливають на здоров'я. Так, ліпопротеїни низької щільності (ЛПНЩ) утворюють «поганий холестерин», який осідає на стінках судин у вигляді холестеринових бляшок. А в складі ліпопротеїнів високої щільності мається альфа-холестерин, який захищає серце і судини мозку від життя «поганого» колеги.
Інструкція
1
Стенокардія і ішемія, інфаркти та інсульти, тромбоз і втрата зору - це далеко не повний перелік захворювань, які розвиваються завдяки підвищеному рівню холестерин а в крові. Якщо ви входите в цю групу ризику, значить, пора вживати заходів щодо зниження рівня поганого холестерин а в крові. Дізнатися свої показники можна звернувшись до свого лікаря і, здавши необхідний аналіз крові на холестерин .
2
Для зниження рівня холестерин а використовуються лікарські препарати, які блокують синтез «поганого» холестерин а на проміжній стадії. Це - статини, фібрати, нікотинова кислота, «Ліпостабіл», «Ейконол» та інші.
3
Щоб підвищити рівень хорошого холестерин а, необхідно дотримуватися деяких правил. Це - вживати продукти харчування, які діють на збільшення альфа- холестерин а і підтримувати високу фізичну активність.
4
До продуктів, що підвищує хороший холестерин , відносяться - морська капуста, скумбрія, тріска, оселедець, червона риба, макрель. Корисно щодня вживати рослинні масла, причому використовувати їх рекомендується в салатах, висівки пшеничні, овочі і фрукти, продукти, багаті пектинами і клітковиною. Особливу увагу приділіть апельсину та грейпфруту, які знижують рівень поганого холестерин а й підвищують альфа- холестерин . Дуже корисні горіхи - мигдаль, фундук, фісташки, кешью, австралійський горіх, горіх пекан, насіння кунжуту, вони містять мононенасичені жири.
5
Регулярні заняття спортом допоможуть значно знизити вагу, який є головною причиною підвищення рівня холестерин а, і підвищити рівень хорошого холестерин а. Навіть невелика фізична активність, але регулярна, має ефект. Рекомендується займатися не менше 40 хвилин щодня, обов'язково включає в комплекс фізичні вправи для нижньої частини тулуба. Виконуйте скручування хребта, нахили і присідання, саме такі вправи найбільш сприяють збільшенню хорошого холестерин а.
Зверніть увагу
У різних країнах діють свої правила харчування, які дозволяють впоратися з підвищеним холестерином. Так середземноморська дієта будується на вживанні оливкового масла, у японців - морепродукти, десь харчуються в основному фруктами і овочами. У Росії для очищення організму і зміцнення віри традиційно були пости. На жаль, традиції зруйновані здебільшого, а захворюваність населення значно зросла.