Як укоренити диффенбахию.

Дифенбахія - прекрасне тропічна рослина з м'ясистим строкатими листям і привабливим зовнішнім виглядом. Якщо у вас вдома ще немає цієї красуні або ви відчайдушно бажаєте омолодити вже ізросшійся квітка, саме час подумати про укоріненні молодого втечі.
Вам знадобиться
  • - гострий ніж;
  • - ємність для води;
  • - контейнер або кашпо;
  • - універсальний грунт, або грунт для диффенбахій.
Інструкція
1
Обзаведіться необхідним отростком.Еслі диффенбахія у вас вдома вже є, тут все просто - вам лише потрібно вибрати відповідне відгалуження з міцним листом і відрізати його гострим ножем. Якщо ж ви хочете взяти квітка на розлучення у знайомих, доведеться довіритися в цій справі їм. Насправді, вибрати необхідну пазуху не так складно, як може здатися. Візьміть міцний аркуш або відгалуження ближче до верхівки і впевненим рухом відсіки його ножем. Відламувати листя не варто, оскільки в цьому випадку вони дуже сильно травмуються. Рівний же зріз дуже швидко почне давати молоді корінці і не стане страждати від нестачі вологи або деформації.
2
Тепер поставте ваш відросток в воду і чекайте появи маленьких коренів. Залежно від розміру аркуша, виберіть відповідну ємність для води. Вона не повинна бути дуже глибокою, щоб рослина мала можливість розправитися і повертатися до сонця в міру необхідності, але і занадто дрібними ємностями теж захоплюватися не варто. Пам'ятайте головне - лист повинен знаходитися в стійкому положенні і не перекидатися від будь-якого руху. Перший час не виставляйте ваш відросток на прямі сонячні промені, дайте йому два-три дні, щоб прийти в себе. Після того, як ви помітите, що лист виглядає пружним і свіжим, можна ставити його на вікно. Швидкість вкорінення диффенбахії залежить від пори року, температури за вікном і тривалості світлового дня. При сприятливих умовах вже через дві-три тижні ви помітите нові корінці.
3
Пересадите відросток в горщик із землею. Робити це слід тільки тоді, коли коріння рослини досягнуть 3-5 см в довжину і їх кількість буде не менше п'яти. Ви, звичайно, можете ризикнути і посадити в землю відросток з ледь утвореними країнами, але краще, все ж, запастися терпінням і дочекатися, поки вони стануть подлинней. Не саджайте вашу тропічну красуню відразу у великий контейнер, оскільки в цьому випадку швидкого зростання від неї чекати не варто. Поки весь земляний кому не заповниться корінням, рослина просто не стане займатися відрощуванням листя. Саме тому для початку виберіть маленький горщик або кашпо, по радіусу трохи перевищує ширину аркуша диффенбахії. Через деякий час ви обов'язково зможете пересадити рослину в горщик побільше.
Зверніть увагу
Поки відросток варто в ємності з водою на підвіконні, не забувайте доглядати за ним. Воду в міру висихання необхідно підливати. А якщо ви бачите, що вона помутніла або стала зеленою, промийте корінці проточною водою, поміняйте баночку і залийте свіжої води.
Корисна порада
Використовуйте тільки стерильну землю спеціально для диффенбахій або універсальний грунт. У грунті, принесеною з вулиці або дачної ділянки, можуть міститися шкідники або збудники хвороб, вкрай небезпечні для молодого незміцнілого рослини.