Як перетягнути старий диван.

З часом будь-які предмети приходять в непридатність, втрачають елегантний зовнішній вигляд, але купувати нові не завжди є можливість. Наприклад, м'які меблі можуть бути ще міцною, але при цьому оббивка вся потріпав і провисла. В цьому випадку не обов'язково відразу бігти в магазин за новими меблями, можна спробувати перетягти старий диван.
Вам знадобиться
  • - поролон, синтепон, ватин або повсть;
  • - пружинні блоки;
  • - тканина для оббивки;
  • - меблевий степлер або молоток з цвяхами.
Інструкція
1
Спочатку зніміть стару обшивку. Видаліть оббивку, поролоновий або інший м'який шар. Огляньте каркас та інші дерев'яні частини диван а, зламані рейки і дошки замініть. Зміцніть стики, затягніть всі шурупи, проклейте зчленування. При необхідності замініть ДСП (старі деревостружкові плити можуть виділяти шкідливі випари).
2
Огляньте пружинний блок. Якщо деякі пружини розтягнулися, втратили форму, варто повністю замінити блоки, купите в майстерні необхідну кількість, розподіліть по поверхні диван а і закріпіть рейками, або натягнутими стрічками з щільної тканини. Однак, найчастіше псуються не власними пружини, а зчіпки між ними, тому, швидше за все, заміна пружин не буде потрібно. Перев'яжіть їх міцним шнуром, при цьому не варто затягувати занадто туго, достатньо зменшити стиск на одну п'яту частину.
3
Зверху на пружини покладіть щільну мішковину або брезент, потім шар поролону, синтепону, ватину або повсті. Не використовуйте старий поролон, так як він з часом розвалюється на труху, яка при вдиханні дуже шкідлива для здоров'я.
4
Якщо диван не пружина, просто виріжте синтепон або поролон за розміром і приклейте до каркаса.
5
Використовуючи старі чохли від диван а, зробіть викрійки для нових чохлів. Підберіть тканину для оббивки, це може бути флок, велюр, жаккард, гобелен, шкіра або нубук. Розкроїте деталі чохла, виріжте їх і зшийте, обметивая краю швів.
6
Щоб поміняти оббивку диван а, натягніть зшиті чохли на спинку і підлокітники. Натягайте не надто туго, але і так, щоб тканина не провисала. Важливо домогтися рівномірного натягу. Закріплюйте тканина скобами за допомогою будівельного степлера або цвяхами на відстані 2-3 см.
Корисна порада
Якщо перетягнути диван здається вам занадто складним завданням, просто зшийте знімні чохли на блискавці.