Як зв'язати візерунок "ракушка".

При в'язанні шалі, сукні або навіть сумочки можуть використовуватися багато візерунки, схеми яких зараз дуже просто дістати. Досить часто при такому в'язанні використовується нескладний у виконанні візерунок «черепашка», який можна виконати як спицями, так і гачком.
Вам знадобиться
  • - пряжа;
  • - гачок № 4-4,5 (розмір гачка краще вибирати по товщині пряжі);
  • - ножиці.
Інструкція
1
Крючком наберіть необхідну кількість повітряних петель і, якщо потрібно, додайте ще кілька, щоб число петель було кратно шести - для рапорту. Виконайте 2 повітряні петлі підйому і зв'яжіть в третю вийшла ланцюжка п'ять стовпчиків з двома накидами. Зробіть ще 2 повітряні і один стовпчик з двома накидами в ту ж петлю, що й попередні п'ять стовпчиків.
2
Відступите п'ять повітряних петель ланцюжка і в шосту також зв'яжіть 5 стовпчиків з двома накидами. За такою схемою пров'яжіть ряд до кінця, поки не залишиться три повітряні петлі. Пропустіть дві і зв'яжіть в останню один стовпчик з двома накидами.
3
Зробіть три повітряні петлі підйому і зв'яжіть п'ять стовпчиків з двома накидами через повітряні петлі першого ряду (дві петлі, пов'язані між одним і п'ятьма стовпчиками). Далі дві повітряні петлі і стовпчик з двома накидами в ті ж петлі попереднього ряду. На одному раппорте у вас повинна виходити одна «ракушка».
4
Далі в'яжіть ряд з цього механізму, тобто наступні 5 стовпчиків з двома накидами ви в'яжете через повітряні петлі другий «черепашки» попереднього ряду і так до кінця. Зверніть увагу, що тільки в першому ряду робляться дві петлі підйому, а в подальших рядах бажано робити по три.
Зверніть увагу
При в'язанні полотно може розтягуватися і втрачати форму. Щоб такого не трапилося, коли будете в'язати останній стовпчик кожного ряду, вводите гачок через дві нитки петлі стовпчика попереднього ряду. Це не дасть в'язання занадто розтягуватися.
Корисна порада
Щоб візерунок досить добре проглядався, контролюйте щільність в'язання. А щоб в кінці першого ряду не виявилося, що кілька петель зайві, перед початком в'язання ретельно розрахуйте необхідну кількість петель. Зазвичай петлі набирають кратно раппорту - тобто у візерунку «черепашка» це 6 петель.