Як робити фундамент під будинок.

Велике поширення в наші дні отримав стрічковий фундамент. Він добре підходить для будівель, які мають важкі стіни та перекриття. Звести його можна самостійно.
Інструкція
1
Не рекомендується зводити стрічковий фундамент на пучинистом глубокопромерзающем грунті. Дані дії будуть економічно не виправдані, так як сильно збільшиться обсяг земельних робіт. Великою популярністю користуються стрічкові фундамент и з бутової кладки. Вони можуть мати різну ширину.
2
При укладанні першого ряду необхідно застосувати камінь або цегла. Укладати його потрібно таким чином, щоб пустот зовсім не залишалося. Рекомендується також застосувати утеплювач для тієї частини фундамент а, яка буде знаходитися в землі. Бутовий фундамент в траншеї з вертикальними стінками може бути влаштований без опалубки. В даному випадку необхідно тільки бічні стінки траншеї закрити шматками толю або ж руберойду. Матеріал буде запобігати осипання ґрунту. У відкритих траншеях, які зроблені в глинистих ґрунтах, обов'язково повинна бути встановлена опалубка. Її можна буде пересувати по вертикалі і по горизонталі.
3
Стрічковий бутобетонний фундамент дуже надійний і довговічний. У вигляді заповнювача ви можете застосувати щебінь, гравій, цегельний бій і т.д. Дно траншеї під фундамент має бути утрамбована. Перші шари кладки рекомендується укладати на пятисантиметровий шар розчину. Після цього шарами укладається заповнювач. Шар повинен мати товщину близько 20 см.
4
Якщо зроблений вимушену перерву в бетонуванні, то верхній ряд каменів необхідно залити бетоном тільки на половину їх висоти. Врахуйте, розчин повинен бути пластичний. У ньому без утрамбовки повинні утапливаться камені. При жаркій погоді бутобетон необхідно поливати водою. Справа в тому, що погано переносить посуху. Також ви можете накрити його рогожами.
5
Стрічковий фундамент являє собою безперервну стінку, яка рівномірно завантажена вищерозташованими несучими або самонесучими стінами або ж колонами каркаса.