Як оббити будинок вагонкою.

Вагонка являє собою дерев'яну дошку, яка часто використовується для декоративного оздоблення будинку. Даний матеріал також дозволяє утеплити приміщення. Оббити будинок вагонкою досить просто.
Інструкція
1
Варто відзначити, що вагонка може змінюватися при впливі навколишніх умов. Обов'язково перевірте всі дошки на наявність дефектів. Вкрай не рекомендується використовувати вагонку, яка має недосушеними, червоточини та грибкові ураження.
2
Вагонку найкраще кріпити на несучу грати. Зробити її ви можете з брусків. Для початку прикріпіть до стіни крайні бруски, за допомогою рівня і схилу розмітьте стіну. На ці мітки вам необхідно закріпити всі інші бруски. Отже, монтажна решітка готова. Її встановлюють в тому випадку, якщо необхідно між стіною і вагонкою прокласти шар утеплювача. Як утеплювач може бути використана мінеральна вата.
3
Для забезпечення гідроізоляції вам необхідно поверх монтажної решітки прокласти паробарьер. Він являє собою спеціальну плівку, яка має шорстку і гладку сторону. Дана плівка здатна захистити обшивку від вологи і запобігти процеси гниття. Гладку сторону укладіть до утеплювача, а шорстку - до стіни. Волога, яка буде накопичуватися на поверхні, не потраплятиме на утеплювач.
4
Далі наріжте вагонку смугами необхідного розміру. Попередньо виміряйте висоту стіни. Якщо ви вирішили матеріал прикріплювати безпосередньо до стіни, то використовуйте для фіксації шурупи або будівельні скоби. Якщо ж вагонку ви будете кріпити на монтажну ґрати, то використовуйте фінішні цвяхи або кляймери. При установці смуг на кутах будьте особливо обережні. Вагонку вам доведеться підрізати не тільки по висоті, але і по ширині. В даний час існують спеціальні куточки, за допомогою яких можна приховати стики вагонки в кутах. Після оббивки будинку вагонкою покрийте її морилкою або лаком. Щоб покриття мало гарну міцність, першому шару лаку потрібно дати висохнути, а потім просочити матеріал другим шаром.