Як накрити весільний стіл.

Сервірування весільного столу - це перше, що кидається в очі втомленим і голодним гостям, які супроводжували молодих всю першу половину дня, з моменту викупу нареченої до години приїзду в ресторан. Красиво накритий весільний стіл дозволить гостям відчути значимість торжества і створить атмосферу грандіозного свята.
Інструкція
1
Використовуйте для столу скатертину білосніжного кольору. Вона може бути ажурною, з візерунками або з легким пастельним відтінком. Підкладіть під скатертину бавовняну тканину, тоді скатерть лежатиме рівно, не буде скочуватися, а дзвін столового посуду буде приглушений. По довжині скатертину не повинна бути нижче стільця.
2
На столі красиво розкладіть серветки. Вони повинні бути накрохмалена і складені так, щоб гість легко її міг розвернути. Серветки можна згорнути віялом або надати форму квітки; головне - все серветки повинні бути складені однаково.
3
В центр столу на вибір ставиться або ваза з фруктами, або букет квітів. Так як пелюстки живих квітів мають властивість опадати, то щоб уникнути попадання їх на блюда рекомендується квіти залишити на прикрасу приміщення, а центр столу позначити фруктової композицією. Ваза з фруктами по висоті повинна бути не більше 20 см, інакше вона буде загороджувати гостей.
4
Для столового начиння використовуйте фаянсовий, кришталеву і фарфоровий посуд. Кришталь підійде під фужери і келихи, порцеляновий посуд ідеальна для закусочних тарілок, а фаянс добре зберігає тепло, тому його використовують для гарячих страв.
5
На білій скатертині добре поєднується посуд, виконаний в одній колірній гамі. Краще всього, якщо ви приготуєте кілька комплектів одного сервізу. Колір посуду не так важливий - на білому фоні будь-яка кольорова гамма грає красиво. Але для весілля віддайте перевагу пастельним відтінкам, золоту або сріблу.
6
Золотими блискітками прикрасьте фужери, а їх ніжки пов'яжіть білої атласною стрічкою. Для цього купите баночку блискіток (зазвичай продаються разом з лаком для нігтів), двосторонній скотч і 1,5 метра атласної стрічки. Виріжте тонку смужку скотча, наклейте її по центру фужера і зав'яжіть на його ніжку невеликої атласний бантик. Посипте блискітки на смужку скотча і притисніть їх серветкою, щоб вони добре приклеїлися. Така прикраса фужерів ви можете зробити для всіх гостей, що приємно їх здивує!
7
Розрахуйте правильно кількість продуктів на одного гостя. Зазвичай весільний асортимент страв виглядає так: по 150 г будь-яких двох салатів, 200 г гарніру, 150-200 г м'яса або риби, 70 г гарячої закуски (жульен, наприклад), 100 г холодної закуски, шматок торта 200 г і фрукти до 250 г .
8
Під ці страви розрахована і сервіровка посуду. Для гостя ставиться (2 см від краю столу ) плоска тарілка для салату і закусок, зліва від неї - десертна тарілка для соусів, хліба або масла. Зліва від плоскої тарілки покладіть виделку, а праворуч ніж. Близько ножа поставте чарку для горілки і бокал для води, а ліворуч фужери для шампанського, чарку для вина.
9
Усі страви на столі повинні бути розставлені в правильній пропорції - так, щоб кожен гість зміг спробувати і дотягнутися до будь-якої страви. Кожен гість повинен займати за столом не менше 70 см простору.
Тонкощі сервірування весільного столу постійно змінюються під впливом то однієї, то іншої традиції. Але одна прикмета залишається незмінною: від того, багате Чи накрите місце весільного бенкету, залежить майбутнє щастя молодих. Як прибрати стіл максимально урочисто і красиво?
Інструкція
1
Оформлення столу починається зі скатертини. Оптимальний варіант - біла лляна скатертина з простим малюнком. Можна вибрати кольоровий однотонний матеріал, що гармонує за кольором з розфарбуванням сервізу. Не використовуйте занадто яскраві кричущі відтінки, так як за столом гості проведуть не одну годину, а надто строкатий фон стомлює зір. Скатертина має звисати зі столу приблизно на 15-25 см. Посередь столу потрібно простягнути дві кольорові стрічки, на них поставте вази з білими квітами. У центрі столу поставте весільний коровай.
2
Якщо ви плануєте запрошувати велику кількість гостей, зробіть іменні картки і розмістіть на столі. Так людям буде простіше визначитися, і не виникне питань, кому куди сісти.
3
Перед місцем для молодих поставте букет. Всі інші композиції з квітів потрібно розміщувати по діагоналі, щоб вони не затуляли один одного. Іноді за традицією перед місцем молодят ставлять 2 пляшки шампанського, перев'язані разом червоною стрічкою. Це символізує щасливу і веселу спільне життя. Також можна прикрасити самі місця для молодих квітковими композиціями або повітряними кулями.
4
Розставте посуд для кожного гостя. Почніть з фарфоровим тарілки сервіровки, яка під час застілля зіграє роль підставки. На неї поставте закусочну тарілку або тарілку для супу (в залежності від меню). Збоку помістіть пиріжкову тарілку для хліба і покладіть на неї фігурно згорнуту серветку. Посуд має бути білою, а прилади в ідеалі - з начищених до блиску столового срібла. Взагалі, панівні кольору в оформленні столу повинні гармоніювати з нарядом нареченої: білий, золотистий, жовтий.
5
Правильно розкладіть столові прилади: столовий ніж з правого боку тарілки, рибний ніж праворуч від столового ножа, потім столову ложку праворуч від рибного ножа, столову вилку ліворуч від дрібної тарілки, потім рибну вилку ліворуч від їдальні вилки, і нарешті, десертний прилад між дрібної тарілкою і кришталем.
6
До кожного приладу покладається поставити склянку для води (соку або іншого напою), чарку для червоного вина, чарку для білого і келих для шампанського.