Як зробити настінний турнік. Як зробити саморобний настінний турнік.

Якщо немає можливості часто відвідувати спортивний зал, а бажання підтримувати тонус м'язів є, то на допомогу прийде саморобний турнік. Його можна зробити в домашніх умовах, головне заздалегідь підготувати всі необхідні матеріали.
Вам знадобиться
  • Лобзик, шматок дошки або товстої фанери, перекладина, три шурупа, дриль, сантиметрова стрічка, фарба.
Інструкція
1
Турнік являє собою дерев'яну або металеву перекладину. Найважливіша особливість поперечини - міцність. Вона повинна витримати вагу людини, при вчиненні багаторазових вправ підтягування.
2
Визначте місце для підвішування турнік а. Найкращим місцем в квартирі буде дверний проріз. Виміряйте сантиметровою стрічкою відстань дверного отвору. Така ж довжина повинна бути і у поперечини. Правильніше заміряти по висоті кріплення турнік а, щоб конструкції отвору виявилися точно паралельними.
3
Виберіть матеріал поперечини. Можна купити в магазині будматеріалів профільну трубу діаметром 30 мм і довжиною трохи більше метра. Але можна зробити перекладину і з підручних засобів, як наприклад, взяти дерев'яний держак від лопати. Також можна знайти на вулиці міцну палицю або купити брус і його обстругати до потрібного діаметру поперечини.
4
Приготуйте шматок дошки або щільної фанери. Фанеру або шматок дошки необхідно вирізати по діаметру косяків і по висоті близько 10 см. Таким чином, вийдуть своєрідні гуртки-петлі. На них встановіть живці турнік а. За допомогою лобзика зробіть півколо з радіусом поперечини, тобто якщо діаметр турнік а 30 мм, то радіус буде 15 мм.
5
Просвердлите нижче півкола три отвори для кріпильних виробів, шурупів. Зробіть ці отвори по діаметру менше на 1 мм.
6
Такі ж три отвори просвердлите в місці кріплення дверного отвору.
7
Щоб турнік не кидався в очі, а служив додатковою деталлю інтер'єру, пофарбуйте перекладину і дерев'яні петлі в колір двері.
8
Як тільки конструкція висохне, прикрутіть її шурупами. У прорізи-петлі вставте поперечину.
9
Турнік готовий. Перекладина вийшла знімною, що дозволяє використовувати її і в інших цілях. Наприклад, її можна катати ногами, тим самим масажуючи стопи або розробляти з її допомогою м'яза плеча та передпліччя.