Як позбутися від грунтових вод.

Коли ділянка розташована в низині, нерідко виникає проблема з відведенням грунтових вод. Якщо її не вирішити, вода буде накопичуватися в підвалах будівель, заважає зростанню рослин на ділянці, створює заболоченість грунту. Грамотно створена система відведення грунтових вод допомагає зробити грунт суші і позбутися зайвої вологи.
Вам знадобиться
  • - труби для дренажної системи
  • - бита цегла
  • - щебінь
Інструкція
1
Визначте, які місця вашої ділянки особливо потребують відведенні вод. Це неважко зробити ранньою весною - на самих сирих місцях вода довго не спадає, і її надлишки стоять на поверхні землі. Крім того, на особливо заболочених ділянках з'являється специфічна рослинність - осока, рогіз.
2
Приступайте до створення дренажної системи влітку, в сухий період, коли грунтові води опускаються нижче. Спочатку необхідно подбати про збереження верхнього, родючого шару ґрунту. Його знімають і укладають в стороні. Можна використовувати цю можливість для глибокого внесення добрив у грунт.
3
Визначтеся, де розташується водоприймач для ґрунтових вод. Зручно, якщо поряд з ділянкою є яр, придорожня канава, струмок, річка. Якщо нічого з перерахованого вище не мається, потрібно зробити водоприймач самостійно - для цього в потрібному місці риють колодязь глибиною 3-4 метри.
4
Приступайте до створення регулюючої мережі. Вона складається з дренажу, який буває відкритим або закритим. В основному роблять закритий горизонтальний дренаж, а відкритий розташовується лише на великих ділянках, по краях або навіть за їх кордоном.
5
Для створення закритого горизонтального дренажу виройте канави глибиною 1 метр, і шириною 35-40 см, вони повинні мати ухил і вести до водоприймача. Розташовуйте дренажну систему на відстані не ближче 1 метра до фундаменту будинку і в 0,5 метра від паркану. Якщо ділянка має важкі, глинисті грунти, відстань між канавами роблять 8-10 метрів, на піщаних грунтах - до 20 метрів.
6
Розташуйте в канавах дренажні труби або інший проводить воду матеріал. Таким матеріалом може бути бита цегла, щебінь різної фракції, хмиз, жердини, які зверху засипають землею. Труби більш довговічні і краще проводять воду, потрібно пам'ятати також, що термін служби дренажної канави, створеної з використанням хмизу та інших деревних матеріалів, складає всього 7-8 років.