Як вибрати бездротової модем.

При виборі бездротового пристрою з'єднання з мережею інтернет сьогодні можна зіткнутися із завданням - досить широкий асортимент 3G-модемів. Ще вчора таких пристроїв в салонах стільникового зв'язку було менше 5-ти примірників, а сьогодні їх вже близько десяти.
Вам знадобиться
  • 3G-модем.
Інструкція
1
Відразу ж варто відзначити основні критерії вибору потрібного бездротового пристрою. По-перше, це ціновий бар'єр. По-друге, характеристики придбаного пристрою. Тут будуть важливі такі параметри, як виходить і входить швидкості, а також комплектація. По-третє, зовнішній вигляд (дизайн) модему. Він враховується, якщо ви шукаєте модем, щоб зробити подарунок.
2
Перш за все, варто внести невелику поправку, що ще одним критерієм, нехай і не найважливішим, є інтерфейс підключення пристрою. На сьогоднішній день відомо 3 типи підключення пристрою до комп'ютера: USB-версія, PCMCIA-версія і версія PCMCIA Express. Вищепредставлених інтерфейси однаково поєднуються з персональними комп'ютерами, ноутбуками і нетбуками.
3
USB вважається найпоширенішим і універсальним інтерфейсом бездротових модемів . Такий модем можна підключити до будь-якого комп'ютера пристрою, навіть до роутера або маршрутизатора, який підтримує даний роз'єм. Сверхмалі розміри бездротового пристрою дозволяють розробникам додавати деякі корисні функції, наприклад, можливість підключення flash-карт невеликих розмірів, щоб використовувати його в якості накопичувача. Ще одним плюсом даного виду є різноманітність форм корпусів модемів . Але цей же пункт містить і мінус - низька ударостійкість пристрою.
4
PCMCIA-модем. Ширина цього пристрою дорівнює 54 мм, що говорить про його високі габаритах. Цей пристрій вже йде з виробництва, але все-таки випускається і застосовується на ноутбуках «старого» покоління. Максимальна швидкість прийому даних даного пристрою значно менше, ніж аналогічний параметр 3G-модема.
5
Більш досконалою моделлю PCMCIA-модема є PCMCIA Express. Тут слот вже значно вужче, всього 34 мм. Для даного протоколу характерною рисою є покращений дизайн і ергономічність. Цей пристрій монтується в корпус ноутбука, а зовні знаходиться лише антена. Швидкість з'єднання вже близька до швидкості 3G-модема і в деяких випадках може поборотися за звання найшвидшого модему.
6
Також важливим параметром при виборі бездротового пристрою є стільниковий оператор, сім-картою якого ви будете користуватися. Є регіони, в яких один і той же оператор може давати високу якість телефонного зв'язку, але інтернет буде працювати значно гірше.
Доступ в інтернет вельми часто здійснюється через пристрій, який називається модемом . В даний час випускається безліч різновидів модемів різних стандартів. Що ж вибрати з усього цього різноманіття?
Інструкція
1
Якщо ви проживаєте в Москві, користуєтеся безлімітним тарифом на міський телефон, а за інтернет платити не бажаєте взагалі, придбайте модем стандарту Dial-Up. Потім скористайтеся послугами наступного провайдера: http://internetbesplatno.ru/Помніте, однак, що швидкість доступу буде настільки низькою, що ви не зможете дивитися ролики на YouTube та інших відеохостингах, завантажувати цілком дистрибутиви Linux, а з інтернет-радіостанцій вам будуть доступні лише ті, які віщають з невеликою швидкістю аудиопотока.
2
Ні в якому разі не застосовуйте для зв'язку за стандартом Dial-Up так звані софт-модеми. Вони при роботі надмірно завантажують процесор, а в Linux не працюють взагалі.
3
Врахуйте, що модеми стандарту Dial-Up більше не виробляються. При бажанні для їх придбання скористайтеся інтернет-аукціоном. Також врахуйте, що в сучасних умовах за наявності безлімітного міського телефону такий модем можна використовувати не тільки для доступу в інтернет, але і для безпосереднього зв'язку між двома комп'ютерами минаючи глобальну мережу (через термінальну програму), а також для прийому і передачі факсів.
4
Якщо перемкнути міський телефон на лімітний тариф, а потім організувати підключення до інтернету за стандартом ADSL по самому недорогому з безлімітних тарифних планів, то, можливо, в сумі платити за інтернет і телефон ви будете навіть менше, а швидкість буде вище . Якщо оператор не виділить вам ADSL-модем, або його характеристики вас не влаштують, придбайте такий прилад самостійно. Найпростіші з них підключаються до комп'ютера через інтерфейс USB. Вони вимагають обов'язкової установки програмного забезпечення для роботи з протоколом PPPoE.
5
При необхідності підключити до одного ADSL-модему декілька комп'ютерів або небажанні встановлювати програмне забезпечення для роботи з протоколом PPPoE придбайте спеціальний ADSL-модем-роутер. У всі комп'ютери встановіть мережеві карти і налаштуйте їх на автоматичне отримання IP-адреси за стандартом DHCP.
6
Для доступу в інтернет через мережу стільникового зв'язку купите комплект з 3G-модема та спеціальної SIM-карти. Підключіть його до вільного USB-порту машини і здійсните необхідні налаштування (які - залежить від використовуваної ОС). Обов'язково підключіть безлімітний тариф.
7
Якщо необхідно забезпечити одночасний доступ до інтернету через стільниковий канал декількох пристроїв, обладнаних WiFi, придбайте спеціальний комплект з SIM-карти і кишенькового модему-роутера. Це значно дешевше, ніж підключати всі пристрої аналогічним чином окремо (якщо тариф безлімітний), але працювати вони будуть тільки тоді, коли знаходяться поруч один з одним і модемом . Пам'ятайте, що останній, аналогічно телефону, вимагає періодичної зарядки.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=nMBd8TcXDCk