Як визначити свою ідеальну вагу.

Для визначення ідеальної ваги використовують різні формули розрахунку: формулу Лоренца, формулу Брока, формулу Кьютла, розрахунок індексу центрального ожиріння, розрахунок індексу об'єму тіла. Зрозуміло, у кожної з них є свої переваги і недоліки. Формула Кьютла є найбільш використовуваною, це обумовлено досить високою її точністю і зручністю при самостійному розрахунку.
Вам знадобиться
  • ваги для вимірювання ваги людини, сантиметр.
Інструкція
1
Виміряйте свій ріст, висловіть його в метрах.
2
Виміряйте масу свого тіла, висловіть її в кілограмах.
3
Розділіть масу на зріст, зведений у квадрат. Таким чином ви отримаєте ІМТ (індекс маси тіла).
4
Якщо ваш ІМТ лежить в діапазоні від 18,5 до 25, значить, ви маєте здоровий вес.ІМТ більший, ніж 25, свідчить про надлишок маси тіла. Якщо ІМТ менше 18,5, ваш вага недостатньо високий.
5
Таким чином, максимальна маса тіла, яка вважатиметься здоровою для вашого зростання, буде визначатися за формулою m = 25 * L ^ 2, де L ^ 2 - ваш зріст в метрах, зведений у квадрат. Мінімальна маса тіла, яка вважатиметься здоровою для вашого зростання, буде визначатися за формулою m = 18,5 * L ^ 2.Якщо ви не хочете виробляти розрахунок самостійно, ви легко зможете знайти в інтернеті.
6
Так само, в інтернеті можна знайти калькулятори для формули Брока і формули Лоренца.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=tUTRh_o6KC8
Зверніть увагу
Не рекомендується використовувати формулу Кьютла для розрахунку оптимальної маси професійних спортсменів, т.к. великий вклад в їх вага вносить розвинена мускулатура. В цьому випадку, прийнято використовувати індекс об'єму тіла або індекс центрального ожиріння.
Корисна порада
Необхідно пам'ятати, що оцінка маси тіла за допомогою ІМТ є, все ж, досить приблизною. Так, наприклад, в залежності від віку оптимальний ІМТ варіюється.
Багато людей, задавшись думкою «схуднути», не зовсім розуміють, скільки зайвих кілограм потрібно скинути. Але насправді все простіше, ніж здавалося б. Вирахувати ідеальний вага досить легко, а от досягти його значення набагато складніше. Іноді ця мета так і залишається нереалізованою, адже ідеальний вага нерідко не збігається з фізіологічними особливостями будови тіла.
Інструкція
1
Виміряйте свій ріст і віднімете 110 сантиметрів, так ви отримаєте ідеальний середній вага в кілограмах. Якщо вам більше 40 років, відніміть 105 см. З віком вага людини збільшується і знизити його до того рівня, що був у молодості неможливо, та й небезпечно для здоров'я. Цей спосіб є найпростішим і в теж час недостоверним.Напрімер: Зріст 175 - 110 см = 65 кг.
2
Зведіть в квадрат ваш зріст в метрах, потім розділіть вага на отримане число. Таким чином, ви отримаєте індекс маси тіла, який в нормі повинен коливатися від 19 до 26. Якщо ви отримали цифру більше ніж 26 - задумайтеся про дієти. Зайві кілограми є причиною багатьох болезней.Напрімер: Зростання 1.75 x 1.75 = 3.06Вес 65 кг: 3.0625 = 21.2244898Получілось, що індекс маси тіла дорівнює 21, а це вважається нормою.
3
Якщо ви сумніваєтеся в отриманих результатах - відвідайте дієтолога. Лікар проведе всі необхідні підрахунки і визначить ваш ідеальний вага . А також за допомогою спеціальної апаратури вирахує м'язову і жирову масу тіла.
Корисна порада
Всі значення наведені лише як приклад, ви повинні вводити свої дані і проводити підрахунок.