Як готувати домашній сир. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Молочні продукти давно вже не належать до розряду «дешевих». А потрібні вони в першу чергу дітям і людям похилого віку - саме тим, у кого зайвих грошей не буває. І тим більше прикро, коли принесена з ринку банку молока на пробу виявиться банкою з кислим молоком. Не викидайте її, приготуйте домашній сир. Так ви і подкісшее молоко використовуєте, і корисний продукт отримаєте.
Вам знадобиться
  • для дитячого сирка:
  • 1 літр незбираного молока;
  • 1 стакан кефіру.
  • Для швидкого сиру:
  • 1 літр молока;
  • 1 столова ложка лимонного соку або лимонна кислота на кінчику ножа.
Інструкція
1
Для приготування домашнього сир а підійде не всяке молоко. Якщо в холодильнику завалялося коробка з молоком тривалого зберігання, її, швидше за все, доведеться викинути. В процесі стерилізації майже всі бактерії, які беруть участь в сквашивании молока, знищуються. Тому воно не кисне, а гасне. Злегка прокисле молоко потрібно поставити в тепле місце для того, щоб воно закисло остаточно. Добре варити сир з молока, в якому відстоявся щільний кисломолочний слой.Скісшее молоко поставте на повільний вогонь і нагрівайте до його повного згортання. Не потрібно кип'ятити молоко, інакше вийде дуже твердий і несмачний сир . Відставте каструлю на 0,5-1 годину, після чого відцідіть сир . Зробити це можна через сито, попередньо постеливши в нього шар марлі. Сироватку злийте, а отриманий сир відіжміть за допомогою марлі. Якщо потрібен сухий сир , можна ненадовго покласти марлевий кульок під прес. Домашній сир готовий.
2
Якщо ви хочете приготувати сирок для малюка, молоко потрібно брати тільки свіже, без консервантів. Закип'ятіть його і залиште остигати до температури 30-35оС. В тепле молоко влийте стакан кефіру (краще, якщо кефір куплений на дитячій молочній кухні) і залиште скисати при кімнатній температуре.Варіть сир починайте, не чекаючи сильного закисання. Надалі процес приготування нічим не відрізняється, хіба що марлю і сито потрібно обшпарити окропом. Отриманий сирок використовуйте протягом доби, а краще - відразу після приготування.
3
Для приготування «швидкого» сирка налийте молоко в каструлю і поставте нагріватися. Лимонну кислоту на кінчику ножа або трохи лимонного соку влийте в гаряче молоко - воно згорнеться. Зачекайте, поки утворюється молочний згусток, і процідіть його. Вийде дуже м'який, ніжний сирок. З'їжте його відразу ж після приготування, додавши трохи сметани і меду.