Як прочистити пластикові труби.

Пластикові труби засмічуються набагато рідше чавунних, мають шорстку внутрішню поверхню, яка нерідко заростає органічними відкладеннями. Гладка структура пластика не дає побутовим відходам затримуватися в трубопроводі. Засори найчастіше виникають на згинах і поворотах каналізаційної системи.
Інструкція
1
Залийте в слив трохи соляної кислоти, лужні засоби типу «Тирет» або «Крот». Вони роз'їдають органічне сміття, що забиває труби , не пошкоджуючи пластик. Але, на всякий випадок, перед використанням ознайомтеся з інструкцією. Не отримавши потрібного ефекту від того засобу, який ви зазвичай застосовуєте в подібній ситуації, використовуйте іншого. Можливо, воно краще впорається з тим, чим в даний момент забиті труби .
2
Насипте в слив 3-4 столові ложки соди або прального порошку і залийте їх? склянки оцту. Закрийте отвір. Зніміть з душа розпилювач і вставте шланг в отвір. Заткніть вільні ділянки ганчіркою і, включивши гарячу воду на весь натиск, промийте слив.
3
Спробуйте прокачати слив вантузом. Закривши отвір пробкою, наберіть у ванну або раковину води, щоб вона приховала гумовий елемент вантуза. Щільно затисніть ганчіркою отвір переливу, вийміть пробку і накрийте отвір вантузом. Сильно натисніть на нього і різко дерните вгору. Підніміть вантуз, щоб пропустити в трубу воду, і зробіть ще кілька прокачувань.
4
Розкрутите пластиковий слив, очистіть сифон і згини від сміття. Вставте в трубу трос для прочищення і обертальнимрухом опустіть його на глибину. Рухайте його вперед-назад протягом декількох хвилин. Бруд намотається на трос, а пластичний сміття змиється водою.
Корисна порада
У разі сильного засмічення, причиною якого може бути застряглий в трубах великий предмет, викличте сантехніка, який зможе швидко розібрати водоотводящую систему і прочистити труби без їх пошкодження. Регулярно проводите профілактичну прочистку труб.Найміте професіоналів, щоб прочистити не тільки труби, але і весь каналізаційний стояк і випуск, що проходить в підвалі. У своїй роботі вони використовують спеціальні каналопромивальні машини та інші електромеханічні прочістние апарати.
засмічуючи труб - це дуже часте явище, саме тому важливо завжди вміти правильно при необхідності прочистити труби. Оптимальним рішенням при наявності засмічення є співпраця зі спеціалізованими компаніями, які здатні усунути навіть самий складний засор за рахунок використання сучасного обладнання.

Однак якщо потрібно очистити від засмічення водопровід на дачі, знадобляться нехитрі життєві способи.1. Самий простий і швидкий варіант - це використання вантуза. Дієвим цей метод є тільки при наявності невеликого засмічення, якщо йдеться про малу неполадці, про засмітті можна буде забути вже через кілька хвилин. У разі якщо під рукою немає і вантуза, можна замість нього використовувати картонний пакет, наприклад, саме такий, який використовується в якості упаковки для молочних продуктів. У такого пакета обрізають край, вставляють зрізану частину в зливний отвір, потім долонею різко натискають на пакет.2. У разі, якщо засмічення є достатньо великим і поверхневі методи його усунення неефективні, можна використовувати спеціалізовані хімічні склади. Вони не здатні пошкодити навіть поліетиленові труби, так що їх можна сміливо використовувати і вдома, і на дачі. Однак якщо під рукою немає і засоби для очищення труб, можна використовувати його побутової аналог: висипати в слив звичайну кухонну соду, а потім влити туди трохи оцту (не більше 100 мл). За рахунок реакції, що виникає в результаті взаємодії соди й оцту, в трубах зникають навіть сильні засори. Однак при використанні даного методу варто дотримуватися правил техніки безопасності.3. Якщо необхідно прочистити труби, які виготовлені з металу, допустимим є використання троса. Його можна використовувати і в трубах інших типів, однак під час непрофесійного використання, він може пошкодити поверхню поліетиленової труби, або ж стику, виконаного за рахунок фітінгов.Засори можуть виникнути абсолютно несподівано, так як їх причиною досить часто не є сторонні предмети, що потрапили в трубу, а погана якість води, а також залишки їжі, що потрапили в водостік. Для того щоб своєчасно справлятися з засмічення в арсеналі завжди необхідно мати хімічні препарати, а також і вантуз, який, незважаючи на наявність різноманітних інновацій, як і раніше залишається найефективнішим засобом боротьби з засмічення.