Як заповнити втрату крові.

Причини втрати крові можуть бути різними - травми, хірургічні втручання, рясні місячні у жінок, різні захворювання внутрішніх органів. Вважається, що втрата 10% крові допустима: організм сам справляється з відновленням її нормальної кількості. Але якщо людина втрачає більше, це вже небезпечно для його здоров'я і життя, і слід якнайшвидше вживати заходів щодо її заповненню.
Інструкція
1
У невідкладних ситуаціях, коли необхідно швидке поповнення крововтрати, наприклад, при травмах, виконують внутрішньовенне введення різних препаратів - фізрозчину, поліглюкіну, реополіглюкіну, розчину глюкози і т.д. Після цього, вже в умовах стаціонару, людині переливають еритроцитної маси, плазму, препарати крові або роблять пряме переливання крові донора, залежно від медичних показань.
2
Якщо крововтрата невелика, заповнити недолік еритроцитів і гемоглобіну можна за допомогою ін'єкцій препаратів заліза, які в 3-4 рази прискорюють вироблення еритроцитів організмом, а також вживання таких лікарських засобів, як сульфат або глюконат заліза, вітамінних комплексів, що містять цей компонент.
3
Споживання води в такому випадку має бути трохи більше добової норми - не менше 2,2 літра на добу.
4
Для поліпшення складу та збільшення кількості крові випивайте щодня по келиху червоного вина.
5
В процесі кровотворення важливу роль відіграють білки, тому постарайтеся збільшити в своєму раціоні споживання телятини, молочних продуктів, риби, квасолі. Щоб підвищити рівень гемоглобіну, збільште вживання м'ясних субпродуктів (печінки, нирок, мови), гречаної крупи, квасолі, гороху, шоколаду, чорниці, буряка, моркви, кураги, гранатів - в цих продуктах міститься найбільша кількість заліза. Багато його також в яловичині, баранині, м'ясі кролика, яйцях, вівсянці, пшоні, яблуках, грушах, хурмі, шпинаті, горіхах.
6
Запам'ятайте, що засвоєння заліза знижують продукти, багаті кальцієм, тому якщо у вас низький гемоглобін, відмовтеся на час від молока і молочних продуктів. Якщо це з якоїсь причини неможливо, розділіть прийом продуктів, що містять залізо і кальцій, по часу. Виключіть зі свого раціону також чай і каву, хлібобулочні вироби, які знижують засвоєння заліза.
7
Щоб підвищити гемоглобін, додайте в своє щоденне меню продукти, що містять вітамін С - томатний і апельсиновий соки, лимони, капустяний розсіл, цибуля, зелень і солодкий перець.
8
Крім заліза, для формування еритроцитів потрібен вітамін В12. Ви можете знайти його в вітамінних комплексах і «енергетичних» напоях, а також у печінці. У побудові еритроцитів бере участь також фолієва кислота. Її вміст в організмі можна поповнити, вживаючи фармакологічні препарати або свіжі овочі та фрукти, особливо кукурудзу, чорну смородину, петрушку, помідори, ківі, журавлину.