Як демонтувати підлогу.

Як правило, щоб відремонтувати підлогове покриття, необхідно провести його демонтаж. Алгоритм дій по зняттю статі може сильно відрізнятися в залежності від виду покриття. Розглянути цю процедуру можна на прикладі дерев'яної підлоги.
Вам знадобиться
  • - обценьки;
  • - викрутка;
  • - молоток;
  • - фанера або дошка.
Інструкція
1
Щоб розібрати підлогу, необхідно спочатку зняти плінтус. Найбільш поширений варіант - це фарбований дерев'яний плінтус, прикріплений до підлоги за допомогою цвяхів.
2
Почніть демонтаж з краю, недалеко від кута приміщення. Візьміть гвоздодер і введіть його загострену частину під плінтус, в місці першого кріплення. Підкладіть під «п'яту» обценьків фанеру - це зменшить тиск інструменту на дошки підлоги. Підніміть плінтус на висоту 1-2 см від поверхні підлогового покриття. При складнощах демонтажу, для збільшення важеля, підкладіть додатково дерев'яний брус. Слід знати, що чим ближче розташований інструмент до місця кріплення, тим менше ймовірність пошкодження плінтуса.
3
Якщо капелюшки цвяхів, фіксуючих плінтус зашпакльовували і ви не можете визначити їх розташування, то введіть гвоздодер під плінтус на відстані в 10-20 сантиметрів від кутової стіни - як правило, саме в цих місцях розташовані останні кріплення. Злегка підніміть плінтус і визначте місце розташування першого цвяха. У місці вигину, швидше за все, розташований другий цвях. Зніміть все планки плінтуса, діючи за аналогією.
4
Уважно огляньте на польное покриття. Якщо ви побачите дошку, ширина якої менше, ніж у решти - починати демонтаж слід саме з неї. Якщо такої дошки немає, то першої слід демонтувати дошку, покладену чвертю вниз.
5
Якщо як кріплення використані шурупи - відкрутіть їх за допомогою викрутки і зніміть, одну за одною, всі дошки. Для демонтажу дощок, зафіксованих цвяхами, вам знову знадобиться гвоздодер. Заведіть гвоздодер в щілину між стіною і першою дошкою таким чином, щоб інструмент уперся в лаги. Підніміть дошку на 1-3 см від рівня підлоги, а потім осадіть на місце, використовуючи молоток і фанеру. В результаті цієї операції капелюшки двох-трьох цвяхів стануть виступати над дошкою на 1-1,5 см.
6
Вийміть цвяхи за допомогою лапи, підклавши під його «п'яту» шматок фанери. Проведіть аналогічні дії в усіх місцях кріплення дошки до лагам. Демонтуйте інші дошки по аналогії.