Як побудувати мангал на дачі. Як побудувати мангал з плитою.

В останні роки господарі дачних ділянок, упорядковуючи свою ділянку, відводять місце для зони відпочинку і розміщують мангали для приготування шашликів і барбекю. А як же побудувати мангал?
Інструкція
1
Зберіть всі непотрібні і давно забуті обрізки металевих листів, прикиньте оптимальні розміри майбутнього мангала і накидайте креслення.
2
Коли всі матеріали будуть підібрані, спорудити мангал з двома рівнями. Зробіть робочу висоту приблизно близько 15 см і додатковий рівень 23 см (якщо жар виявиться занадто сильним для якоїсь страви).
3
Тепер три сторони мангала зваріть з куточка, а четверту залиште відкритою. З арматури зробіть за допомогою зварювального апарату опору у вигляді широкої літери Н, яка буде вільно переміщатися по 2 паралельним сторонам мангала і дозволяти користуватися шампурами різних розмірів. На третій стороні через кожні 6 см пропиляєте отвори завглибшки 1 см і шириною 6 мм.
4
Зверніть увагу: на кінці кожного шампура є кручена шийка, яка, будучи вміщеній в таку проріз, дозволяє повертати шампур на будь-який кут, а значить страва буде рівномірно просмажене з усіх боків.
5
У разі коли необхідно приготувати невелику кількість їжі і особливо не потрібно заповнювати всю площу мангала вугіллям, використовуйте вогнетривкі цеглини. Перегородила ними половину короба. Поки дрова прогорають, кераміка добре прогріється, а потім рівномірно віддасть тепло.
6
Для зручності користуванням мангала зробіть куточки ніжок довжиною приблизно 65 см, а для його переміщення приваріть до боків ручки, обгорнуті обрізками поливального шланга.
7
Для великих ділянок побудуйте найбільш прийнятний варіант - стаціонарний мангал, який зводиться з монолітного бетону, цегли або бетонних блоків. Зробіть його окремо або призначте до стіни.
8
Для того щоб він не перекосився після зимових заморозків і був більш стійкий, залийте фундамент глибиною не менше 50 см. Перед мангалом спорудити невеликий майданчик, вистелену бетонною плиткою. Влаштуйте жаровню на висоті 65-75 см від рівня землі. Внизу, під бетонною плитою, залиште місце для дровници, а над жаровнею встановіть димар з трубою.
9
Для вечірнього освітлення перед мангалом на висоті 170 см прикріпіть світильник чи ліхтар, підвішений на металеву консоль.