Як полагодити акваріум.

Розведення рибок будинку - заняття цікаве, що сприяє заспокоєнню душевного стану людини і стабілізації його нервової діяльності. Але, маючи вдома акваріум, доводиться вирішувати і виникаючі з ним проблеми. Якщо водний резервуар потік, і під ним регулярно утворюється калюжа, слід негайно лагодити ємність, не чекаючи її необоротною псування.
Вам знадобиться
  • - силіконовий герметик і пістолет до нього;
  • - ацетон;
  • - скло.
Інструкція
1
Уважно огляньте акваріум і визначте місце протікання. Огляньте світильник і покривні скло, можливо, за протечку ви взяли звичайний конденсат, який стікає на стіл, в такому випадку лагодити акваріум немає необхідності.
2
Придбайте в магазині силіконовий герметик, найкраще брати спеціальний, з позначкою «для акваріум ов». Через брак такого можна взяти і універсальний, для скла, але стежте за тим, щоб в його складі не було протигрибкових добавок. Бажано використовувати пістолет для видавлювання герметика, так як без нього ви не зможете наносити клей рівним шаром.
3
Якщо вода потроху просочується через наскрізний міхур в шві (прохід через всю ширину клейового шва), то спробуйте капнути силікон в це місце і натиснути так, щоб він пройшов всередину. Те ж саме виконайте зсередини акваріум а, розмажте виступаючу частину клею шпателем або пальцем.
4
Якщо ж вода протікає вздовж усього шва і при цьому бульбашок не видно, швидше за все, відійшов клей через поганий знежирення. В цьому випадку не варто нічого замазувати, шов в будь-якому випадку розійдеться далі. Спробуйте застосувати один з наступних варіантів. Знайдіть скло такої ж товщини у всю довжину акваріум а і товщиною близько 6-7 см. Потім знежирте поверхні за допомогою ацетону. Нанесіть сітку із силіконового герметика і щільно прикладіть смужку скла на дно, притиснувши її до переднього скла (між торцем приклеюваної смуги і склом повинен бути шар клею не менше 1 мм). Інший торець смуги також добре обмажте герметиком, щоб не було бульбашок. Тиждень акваріум повинен сохнути, потім можна заливати воду і запускати рибок.
5
Більш кардинальний метод для герметизації акваріум а: зніміть все скло і ретельно очистіть від старого силікону (зріжте основну масу ножем, а решту змийте водою з милом, начисто витріть папером). Протріть скло, де проходитиме шов, губкою, змоченою ацетоном, потім нанесіть шар герметика і прикладіть стінку акваріум а. Розмажте силікон по шву будь-яким підручним засобом, можна навіть пальцем.
6
Якщо тріснуло дно акваріум а, візьміть смужку скла, що перекриває тріщину і знежирте все ацетоном. Намажте дно силіконовим герметиком і прикладіть смугу. Ще раз добре промажте всі торці, забезпечуючи герметичність, не повинно бути жодного міхура або щілини. Залиште акваріум сохнути на тиждень. Перед тим як поставити його на місце, переконайтеся в тому, що вся поверхня дна спиратиметься на стільницю підставки, інакше ремонт допоможе не надовго.